Ziemassvētku festivāls

Baleta uzvedums “Riekstkodis”

sestdiena, 3. Dec, plkst. 16.00

Norises vieta: Mazā zāle
Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle

Dalībnieki:

Igaunijas zvanu ansamblis ,,Arsis’’

Diriģents Aivars Mē (Aivar Mae)

Igaunijas Nacionālā baleta solisti

Programmā:

Muzikāls uzvedums no Pētera Čaikovska baleta ,,Riekstkodis’’.

Ar košu Ziemassvētku pasaku uzvedumu Dzintaros viesosies Igaunijas Nacionālās operas baleta solisti un zvanu ansamblis ARSIS, ievedot Pētera Čaikovska deju virpuļos un Ziemassvētku brīnumu valstībā. Iemīļotais Čaikovska pasaku balets ’’Riekstkodis’’ slavina jaunību, draudzību un mīlestību, un katru gadu Ziemassvētku laikā pulcina pilnas zāles visos pasaules baleta teātros. Pētera Čaikovska mūzikas burvība un šī sapņu stāsta vilinājums allaž priecējis skatītāju sirds.

“Riekstkoža” stāstu izdejos Igaunijas Nacionālās operas solisti Ketlin Oja, Ali Urata, Marcus Nilson, Seili Loorits-Kämbre un Heidi Kopti. Viņi visi izpildījuši galvenās lomas gan Pētera Čaikovska, gan citu komponistu hrestomātiskajos baletos, kā arī ieguvuši balvas dažādos deju konkursos, kā ERGO Dance Award, Philip Morris Young Dancer’s Award, MyFitness Dance Award.

Uzvedumā starp deju numuriem skanēs Pētera Čaikovska klaviermūzika aranžējumā zvanu ansamblim.

Zvanu ansamblis ARSIS izveidots 1993. gadā no kamerkora ar tādu pašu nosaukumu. Ansambļa pārziņā ir arī divas ARSIS zvanu skolas, kas atrodas Tallinā un Tartu, un kurās mūzikas apmācība notiek caur zvanu spēli. ARSIS īpašumā ir viena no iespaidīgākajām zvanu kolekcijām pasaulē, ko radījusi amerikāņu kompānija Malmark Bellcraftsmen. 

12 dalībnieku kolektīvs uzstājies daudzās koncerttūrēs un festivālos Somijā, Zviedrijā, Lietuvā, Latvijā, Polijā, Krievijā un ASV (Otavas kamermūzikas festivālā, Šlēsvigas – Holšteinas un Rudolstadt festivālā Vācijā, Luosto Classic Somijā),  un tādās prestižās koncertzālēs kā Santkpēterburgas filharmonija, Oslo koncertzāle, Šanhajas pilsētas teātrs, El Prado pils Madridē. Viņu repertuārā ir gan klasiskās mūzikas aranžijas, gan oriģinālmūzika. Kolektīvs ir ieskaņojis 13 CD.

Diriģents Aivars Mē izglītību ieguvis Tallinas Mūzikas un teātra akadēmijā. Viņš strādājis ar daudziem koriem gan Igaunijā, gan ārzemēs. Aivars Mē vadījis daudzus starptautiskus kormūzikas festivālus, seminārus gan par kormūziku un zvanu mūziku. Viņš bijis koncertaģentūras Eesti Kontsert un Igaunijas Nacionālā koncertinstitūta direktors, Igaunijas Nacionālās operas direktors, kā arī vadītājs Vanemuine teātrī Tartu. Saņēmis daudzas balvas par Igaunijas kultūras dzīves bagātināšanu. 2013. gadā Aivaram Mē piešķīra prestižo Baltic Star balvu.

https://www.youtube.com/watch?v=Hxyj3jnZ0qs&t=6s
Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle