Jūrmalas festivāls

Vestards Šimkus un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

svētdiena, 16. Jūl, plkst. 20.00

Norises vieta: Lielā zāle
Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle

Dalībnieki:
Vestards Šimkus, klavieres
Diāna Jaunzeme – Portnaja, ērģeles
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Diriģents – Jānis Liepiņš

Programma:
Džordžs Gēršvins Klavierkoncerts
Kamils Sensānss “Danse Macabre”
Kamils Sensānss 3. Simfonija
Leonards Bernsteins “Candide” uvertīra

16. jūlijā ar simfoniskās mūzikas koncertu uzstāsies pianists Vestards Šimkus, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Jānis Liepiņš. Klausītāju mīlētais Vestards Šimkus dēvēts par “fenomenālu” (diriģents Pāvo Jervi), “iedvesmojošu” (BBC), “visaugstākās raudzes pianistu” (American Record Guide). Vestards Šimkus ir uzstājies nozīmīgākajās pasaules koncertzālēs – Vīnes Koncertnamā, Berlīnes Koncertnamā, Tokijas Pilsētas Operā, Francijas Radio koncertzālē Parīzē, Amsterdamas “Concertgebouw”, Stokholmas Bervalda zālē un Koncertnamā, Barselonas Mūzikas pilī un citviet.

Jānis Liepiņš ir viens no savas paaudzes daudzsološākajiem un talantīgākajiem zižļa meistariem, pieprasīts opermūzikas diriģents, kurš regulāri sadarbojies ar izciliem operdziedātājiem. Kopš 2019. gada viņš ir Manheimas Nacionālā operteātra pirmais kapelmeistars.

Krāšņā simfoniskās mūzikas programmā skanēs franču romantiķa Kamila Sensānsa Trešā simfonija (‘‘Ērģeļu’’), kas ir zīmīga ar savu spilgto tēlainību, grāciju un spožo instrumentāciju. Savukārt Sensānsa iespaidīgajā ‘‘Nāves deja’’ pēc senas franču māņticības apcerēta nāves tēla parādīšanās dejā. Leonarda Bernsteina uvertīra operetei ‘‘Kandids’’ asprātīgi, ar Rosīni cienīgu vēzienu atver muzikālu priekškaru operetes caurcaurēm dzirkstošajai noskaņai. Bet simfodžeza meistara Džordža Gēršvina virtuozajā Klavierkoncertā kūsā jauneklīgs amerikāņu dzīves gars, blūza nostalģija un trakulīgu ritmu dzīres.

Dzintaru koncertzāle informē! Koncertam mainīts solists un nosaukums. Veselības stāvokļa dēļ Baiba Skride nevarēs piedalīties koncertā. Koncerta solists būs virtuozais latviešu pianists Vestards Šimkus.

Iegādātās biļetes ir derīgas.

Ja nevēlaties apmeklēt koncertu, iegādātās biļetes var nodot “Biļešu paradīzes” kasēs ar naudas atmaksu līdz 09.07.2023. Lai saņemtu naudas atmaksu par iegādātajām biļetēm tiešsaistē, jāraksta uz info@bilesuparadize.lv.

Aptuvenais koncerta ilgums: 2 stundas 30 minūtes

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta