IZPĀRDOTS

Georgijs Osokins un Kremerata Baltica

sestdiena, 4. Feb, plkst. 18.00

Norises vieta: Mazā zāle
Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle

Dalībnieki:

Georgijs Osokins (klavieres)

Kremerata Baltica

 

Programma:

Kšištofs Pendereckis (Krzysztof Penderecki, 1933–2020)

Čakona stīgām no Poļu rekviēma (2005)

 

Frideriks Šopēns (Frédéric Chopin, 1810–1849)

Otrais klavierkoncerts fa minorā op. 21, (1830) Jevgēņija Šarlata pārlikums klavierēm un stīgu orķestrim

I. Maestoso

II. Larghetto

III. Allegro vivace

 

Mečislavs Veinbergs (Mieczysław Weinberg, 1919–1996)

Ārija op. 9 stīgām (1942)

 

Frideriks Šopēns (Frédéric Chopin, 1810–1849)

Pirmais klavierkoncerts mi minorā op. 11, (1830) Jevgēņija Šarlata pārlikums klavierēm un stīgu orķestrim

I. Allegro maestoso

II. Romanze. Larghetto

III. Rondo. Vivace

 

Georgijs Osokins: “Jau vairākus gadus turu prātā ideju atskaņot abus Šopēna klavierkoncertus vienā vakarā. Šīs abas pērles ir tik dažādas savā starpā un tik poētiskas, neaptverami skaistas, ka katru reizi tām pieskaroties, sajūtu maģiju un pārliecību, ka skaistums glābs pasauli. Šiem opusiem stipri sajūtams kara tematisms – Friderika Šopēna pārdzīvojumi par savas dzimtenes likteni sacerēšanai laikā diemžēl stipri korelējas ar mūsdienām. Man būs īpašs gods atskaņot šos ģeniālā poļu komponista šedevrus ar Kremeratu, jo tikai šis unikāls ansamblis šodien var dabūt tādu īpašo skaņu un dramatismu, kādu reti var sastapt uz skatuves dzīves laikā.” 

Pēc fināla Šopēna konkursā Varšavā 2015. gadā pianists Georgijs Osokinsuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus “izcils, neparedzams un revolucionārs”.

2019. gada maijā Gidons Krēmers paziņoja, ka Georgijs kļuvis par Kremerata Baltica rezidējošo viesmākslinieku – kopā ar Likā Debargu viņš ir pirmais, kuram 22 gadu pastāvēšanas vēsturē orķestris piešķīris šādu titulu.

Šobrīd G. Osokins ir visvairāk koncertējošs Latvijas pianists, šajā gadā sniedzot nozīmīgas debijas Berlin Konzerthaus, Elbphilharmonie Lielajā zālē, uz prestižajos festivālos Klavier-Festival Ruhr un Bern International Piano Series. Kopš 2018. gada viņš regulāri uzstājās kopā ar Gidonu Krēmeru, tostarp uz 101. Zalcburgas Festivāla, Pierre-Boulez zālē Berlīnē, Wigmore zālē Londonā.

Ieraksta zīmola Piano Classics izdots Georgija Osokina albumi “Šopēns: Vēlīnie opusi” unRahmaņinovs. Šopēna variācijas. Dziesmu transkripcijas”.

Georgijs Osokins koncertējis Tokyo Metropolitan Theatre Hall, Onkagudo Concert Hall, NOSPR Concert Hall Katovicā, Berlīnes Konzerthaus, Parīzes Filharmonijā, Vancouver Playhouse, kur viņš aizstāja pasaulslaveno pianistu Nelsonu Freiru- Zaryadye Maskavas koncertzālē, Sanktpēterburgas filharmonijā un Birmingemas Town Hall.

Sadarbojies ar tādiem orķestriem kā Kremerata Baltica, Amadeus Chamber Orchestra, Taivānas Filharmoniskais orķestris, Tokijas New City Orchestra, Birmingemas Simfoniskais orķestris un Sinfonietta Cracovia.

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Ieguldījums tavā nākotnē

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle