Ziemassvētku festivāls. Klusa nakts, svēta nakts

Dalībnieki:
Gunta Gelgote, soprāns
Ieva Pudāne, flauta
Ilze Reine, ērģeles

Apraksts:
“Krājiet klusu gaismu savai dvēselei” – tieši šie Kārļa Skalbes vārdi, kurus mūzikā tērpis Helmers Pavasars, iedvesmojuši liriski poētiskās koncertprogrammas

tapšanu. Tajā apvienojušās trīs lieliskas un labi zināmas latviešu mūziķes – dziedātāja Gunta Gelgote, flautiste Ieva Pudāne un ērģelniece Ilze Reine. Viņas stāsta: “Dvēsele – Daba – Dievs! Šie ir trīs lielie vārdi mūsu koncerta saturā. Izvēlētā mūzika tiem tuvojas caur bijību, lūgšanām un cerību.

Klusa gaisma mirdz gan latviešu, gan lietuviešu un igauņu komponistu opusos. Tos vieno romantisms, melodisms un lirisms, gaišas noskaņas un cerība.”

Skanēs igauņu klasiķa Heino Ellera gleznainās miniatūras un mūsu pašu Santas Ratnieces poētiskais darbs El mirollo de l’arbore. Bruno Skultes “Zvaigznes” un Jāņa Ķepīša “Zvaigžņu nakts” sabalsosies ar Jāzepa Mediņa “Sapņojumu”, bet Jānis Lūsēns apdziedās “Jūniju”. Lūgšanas skaņās tērps Arvo Perts un Aļģimants Kubiļūns, viņa tautietis Vidmants Bartuļs uzrunās ar askētisku vienkāršību, bet vecmeistars Romualds Jermaks pārsteigs ar jaundarbu ērģelēm!

Programmā: Latviešu, lietuviešu un igauņu komponistu mūzika un latviešu tautas dziesmas