Viva l’Italia!

Rafaels Gvalaci  – viens no titulētākajiem itāļu mūziķiem, kas uzstājas džeza – blūza žanrā. Unikāls dzirdi glāstošā itāļu valodas skanējuma, mākslinieka harizmas un melodisku džeza ritmu apvienojums ļauj klausītājiem nokļūt Ligūrijas piekrastes zeltainajā saulē un sajust savās rokās atdzesēta proseko glāzi. Mākslinieks ir pazīstams arī ar to, ka palīdzēja Itālijai atgriezties uz “Eirovīzijas” dziesmu konkursa skatuves. Viņa autentiskais skanējums sakņojas Džoakīno Rosīni Pezāro Konservatorijā gūtajā izglītībā, tālākā iegrimšanā regejā un agrīnajā Ņūorleānas džezā un mīlestībā pret mūsdienīgākiem māksliniekiem, piemēram, “Jamiroquai”, Stīviju Vonderu un Benu Hārperu.

Rafaels ir viens no tiem retajiem māksliniekiem, kurš ir pastāvīgs rezidents un uzaicinātā zvaigzne pazīstamākajos Itālijas mūzikas festivālos, kuru iemīļojusi Vidusjūras zemju publika un kurš ir itāļu tradīciju turpinātājs. 2011. gadā viņš piedalījās pazīstamajā Sanremo festivālā, kas ir viens no Itālijā populārākajiem televīzijā pārraidītajiem mūzikas pasākumiem. Rafaels ieguva balvu “Giovani” (“Jaunā paaudze”), bet sešu cilvēku veidota žūrija nolēma, ka tieši viņam vajadzētu valsti pārstāvēt “Eirovīzijā” ar paša sarakstītu dziesmu “Folloa d’Amore” (“Mīlas neprāts”) itāļu un angļu valodā. Pirms tam Itālija 14 gadus bija ignorējusi “Eirovīziju”, un atgriešanās bija skaļš triumfs: Rafaela dziesma saņēma 189 punktus un viņš palika otrajā vietā aiz tā gada uzvarētājas Azerbaidžānas.

Aptuvenais koncerta ilgums: 1 stunda 30 minūtes

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu, kas tiek izvietota SIA “Dzintaru koncertzāle” mājaslapā. SIA “Dzintaru koncertzāle” neuzņemas atbildību šajā sakarā.

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta