Vilis Daudziņš un Jānis Šipkēvics izrādē “Ansis Cīrulis. Ģēnijs. Latvietis”

Mākslinieki:
Jānis Šipkēvics (Shipsea)
Vilis Daudziņš
Rihards Plešanovs, klavieres
Latvijas Radio kora solisti

Muzikālais vadītājs Sigvards Kļava
Režisors Pēteris Krilovs
Libreta autore Nora Ikstena
Scenogrāfe Anna Heinrihsone

Programmā:
Latviešu tautas dziesmu apdares un Jēkaba Graubiņa klavieru miniatūras

Par godu izcilā latviešu grafiķa, lietišķās mākslas meistara, gleznotāja un valsts karoga standarta autora Anša Cīruļa dzīvei un daiļradei, Dzintaru koncertzāle aicina uz māksliniekam veltītu Muzikālu uzvedumu.

Kora uzvedumam atslēgu sniedz paša mākslinieka uzvārds – Cīrulis. Mazais, latviskais putniņš augstu gaisā, debesīs, ar saviem treļļiem, kas ir tik neaizmirstami pavasarī. Cīrulis – putns savieno zemi ar debesīm, tāpat kā Cīrulis – mākslinieks. Visu mūžu viņš sapņojis par glezniecību, augsto mākslu, apbrīnojis Vermēru, bet dzīves īstenība viņu vilkusi pie zemes – traukiem, mēbelēm, sienu dekoriem. Ansī Cīrulī itin kā savienojas divas personības- sapņotājs un reālists. Tāpēc nedaudz par stundu garākais kora uzvedums iecerēts kā divu stāstnieku – Vilis Daudziņš un Shipsea (Jānis Šipkēvičs) melodeklamācijas, kas stāsta faktus par un ap Anša Cīruļa dzīvi un mākslu un tad Sigvarda Kļavas izvēlētā mūzika, kas papildina, noapaļo šo stāstījumu.

Stilistiski izteikts laikmetīgā stāstnieku valodā un mākslinieces Annas Heinrihsones vizuālajā ainavā uzvedums liecinās 21. gadsimta latvietim par mākslinieku, kas izturējis laika provi un pelnījis aktualizāciju. Cik katrā no mums palicis savpatā latviskuma juku un pārmaiņu laikos. Cik stiprs ir pamats zem kājām? Cik vietas palicis laikmeta sapņotājam, cik to pārmācis reālists? Varbūt ir brīdis pamanīt, ka zemes josla sakļaujas ar debesu joslu: dievišķā pasaulē viss notiek līdzīgi zemes dzīvei, gluži kā Anša Cīruļa mākslā.

Aptuvenais koncerta ilgums: 1 stunda 10 minūtes