Veltījums Ukrainai kopā ar Valentīnu Silvestrovu

Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kurus var saņemt Dzintaru koncertzāles biļešu kasē.

14. decembrī, plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē ar Jūrmalas Valstpilsētas atbalstu notiks labdarības pasākums “Veltījums Ukrainai kopā ar Valentīnu Silvestrovu”. Koncertā uzstāsies ukraiņu dziedātāja Inna Galatenko kopā ar pianistu Jevgeniju Motorenko (Yevhenii Motorenko).

Koncertā ar dzejas lasījumiem piedalīsies arī Jaunā Rīgas Teātra aktieris Gundars Āboliņš. Jau no plkst. 18.00 kamerzālē būs iespēja noskatīties filmu par komponistu “V. Silvestrov” /2020/.  

Inna Galatenko ir brīnišķīga soprāna balss īpašniece, kurai Valentīns Silvestrovs rakstījis jau daudzu gadu garumā, sakot, ka viņas balss ir īpaši dzīva un svaiga, un atzīmējot, ka dziedātājai piemīt īpaša sajūta saglabāt kompromisu starp savu dabu un komponista ieceri. Savukārt pianists Jevgenijs Motorenko no savas mātes, dziedātājas Innas Galatenko, guvis muzikālo gaumi, kā arī ieguvis izcilu profesionālo izglītību. Pianists šobrīd strādā un dzīvo Diseldorfā un ir Valentīna Silvestrova profesionālajā uzmanības lokā.

Silvestrova mūzikas valoda ir tuva renesansei ar tās vienkāršību un ēteriskumu, un viņa darbos jo īpaši jūtama neatkārtojamā skaistuma un skaņas izsmalcinātības izjūta.

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta