Nakts koncerts. Meditācija par Bēthovenu

Dalībnieki:

Reinis Zariņš, klavieres

Metjū Bārlijs (Matthew Barley, Lielbritānija), čells

Programmā:

Ludviga van Bēthovena sonātes,

Improvizācijas

Aptuvenais koncerta ilgums: 3 stundas

https://www.youtube.com/watch?v=-OPDswUjZw0

Nakts meditācija par Bēthovena ģenialitāti.

Iespēja nakts aizsegā nesteidzīgi pārdomāt Bēthovena dzīves ceļu un izprast viņa radošo pilnveidošanos.

Bēthovena piecas sonātes klavierēm un čellam aptver visus galvenos viņa daiļrades posmus, tādēļ to noklausīšanās sniedz tādu kā kompasu Bēthovena dzīvei. Koncertu papildinās arī brīvas improvizācijas, tādējādi godinot Bēthovenu — sava laika izcilāko improvizētāju, kurš dzīves pirmajā pusē bija plaši pazīstams tieši kā improvizētājs.

Četrkārtējs Lielās mūzikas balvas laureāts pianists Reinis Zariņš un Latvijas publikai labi zināmais britu čellists Metjū Bārlijs kopīgi muzicējuši jau vairākkārt, publiku saviļojot gan Anglijā, gan slavenajā Amsterdamas Concertgebouw.

Zariņš ir viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem, dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis, arī konceptuālu starpmākslu projektu autors. Bārlijs raksturojams kā ļoti plaša spektra mākslinieks – viņš saspēlējas ne vien ar klasiskās mūzikas pārstāvjiem,bet labprāt sadarbojas arī ar džeza mūziķiem un improvizē kopā ar indiešu, afrikāņu un japāņu klasisko instrumentu spēles meistariem. Abus mūziķus raksturo ļoti plašs interešu loks un vēlme novārtā neatstāt arī pamatvērtības.

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta