Lāčplēša dienas koncerts

DALĪBNIEKI:
Arta Arnicāne, klavieres

PROGRAMMA

Jānis Mediņš (1890–1966)
Dainas klavierēm nr.1 – 6

Bohuslavs Martinū (Bohuslav Martinů, 1890–1959)
Svīta ‘‘Taureņi un paradīzes putni’’ (Butterflies and Birds of Paradise)
I ‘‘Taureņi ziedos’’ (Butterflies in Flowers)
II ‘‘Taureņi un paradīzes putni’’ (Butterflies and Birds of Paradise)
III ‘‘Paradīzes putni virs jūras’’ (Birds of Paradise above the Sea)

STARPBRĪDIS

Jānis Mediņš (1890–1966)
Dainas klavierēm nr. 8, 10 – 12

Klods Debisī (Claude Debussy, 1862–1918)
Cikls klavierēm ‘‘Estampi’’ (Estampes)
I ‘‘Pagodas’’ (Pagodes)
II ‘‘Vakars Granadā’’ (La soirée dans Grenade)
III ‘‘Dārzi lietū’’ (Jardins sous la pluie)

‘‘Mēnessgaisma’’ (Claire De Lune)

‘‘Prieka Sala’’ (L’isle joyeuse)

PAR MĀKSLINIECI

„Artas Arnicnes spēlei piemīt gan nevainojama virtuozitāte un plaša skaņas nianšu palete, gan spēja ik mirkli pārsteigt, tādējādi piesaistot ausi visā klausīšanās ilgumā.” – Orests Silabriedis, Mūzikas Saule, 1/2011

Spēja aizraut klausītājus un radīt īpašu koncerta atmosfēru ir nodrošinājusi pianistes Artas Arnicānes koncertdarbību un pieprasījumu pēc mākslinieces radošajiem projektiem Eiropā, galvenokārt Šveicē, ko māksliniece izvēlējusies par dzīves vietu. Interpretāciju dvēseliskais siltums savienojas ar izsmalcinātu inteliģenci, ļaujot mūziķei sasniegt ikvienu klausītāju gan no skatuves lielās koncertzālēs, gan šaurā kamermūzikas cienītāju lokā.

Arta ir studējusi pie ievērojamiem mūziķiem – profesoriem Teofīla Biķa un Sergeja Osokina Latvijā, pie Normas Fišeres Anglijā un pie Homero Frančeša Šveicē. Ar izcilību ir absolvēta Latvijas Mūzikas akadēmija, Skotijas Karaliskā konservatorija un Cīrihes Mākslu universitāte, kopumā iegūstot četrus atskaņotājmākslas maģistra grādus un studiju cikla noslēgumā Cīrihē tiem pievienojot Mūzikas pedagoģijas maģistra diplomu (2012). Patlaban Arta pasniedz klavierspēli jaunajiem talantiem Cīrihes Mūzikas Konservatorijā.

Arta ir sešpadsmit izpildītājmākslas konkursu laureāte un neskaitāmu speciālbalvu ieguvēja. Īpaši spilgti Arta sevi pieteica 2010.gadā, iegūstot augstākās godalgas pianistu konkursos Šveicē, Anglijā, Polijā un Spānijā. Vēl pēc gada Arta kļuva par starptautiskā konkursa Prāgas Pavasaris uzvarētāju, kam sekoja virkne piedāvājumu uzstāties Čehijas un Šveices pilsētās rīkotajos koncertos un festivālos, būtiski sekmējot pianistes starptautisko atpazīstamību.

Artas Arnicānes solistes repertuārā ievērojamu vieta pieder V.A.Mocarta un M.Ravela opusiem, kas mākslinieces izpildījumā guvuši īpašu klausītāju atzinību. Meistarīgo muzicēšanu uz laikmetīgajām klavierēm Arta apvieno ar senlaicīgo āmuriņklavieru spēli, iedzīvinot autentiskā skanējumā Vīnes klasiķu un agrīnā romantisma mūziku. Mocarta klavierkoncerta atskaņojums uz āmuriņu klavierēm Mazās ģildes zālē Rīgā, Collegium Musicum pavadījumā tika nominēts 2013. gada Lielajai Mūzikas Balvai.
2023/2024 sezonas aktualitātes ietver uzstāšanās solo un ar orķestriem ievērojamās koncertzālēs Latvijā, Šveicē, Čehijā, Anglijā un Dienvidamerikā, ieskaitot slaveno Teatro Colon, Buenos Aires.

Aptuvenais koncerta ilgums: 1 stunda 30 minūtes

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta