Kremerata Baltica festivāla atklāšanas koncerts

Dalībnieki:
Mikala Petri, blokflauta (Michala Petri)
Džeraldas Bidva, vijole
Andrejs Puškarevs, sitaminstrumenti
Diriģents Adams Morkūnas-Budris (Adomas Morkūnas-Budrys)
Kremerata Baltica

Dzintaru koncertzālē no 15. līdz 17. septembrim norisināsies 20. starptautiskais kamerorķestra “Kremerata Baltica” festivāls. Festivālā uzmanība pievērsta tieši “Kremerata Baltica” orķestrim un tā ilggadējiem līdzgaitniekiem, domubiedriem, komponistiem un no orķestra vidus izaugušajiem solistiem. Trijos koncertos līdzās vijolniekam Gidonam Krēmeram un kamerorķestra mūziķiem uzstāsies pasaulslavenā dāņu blokflautas virtuoze Mikala Petri (Michala Petri), aizrautīgais laikmetīgās mūzikas interprets, neordinārais vijolnieks Hugo Tičati (Hugo Ticciati), jaunā lietuviešu diriģēšanas zvaigzne Adoms Morkūns-Budris (Adomas Morkūnas-Budrys) un pianists Georgijs Osokins. Gaidāmi Krista Auznieka Vijoļkoncerta un dāņu komponista Pola Rudera (Poul Ruders) blokflautas koncerta pirmatskaņojumi.

15. septembrī plkst. 19.00 atklāšanas koncertā tiks atskaņota daudzveidīga programma, sākot no baroka lielmeistara Antonio Vivaldi līdz mūsdienu komponistu skaņdarbiem. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt izcilo dāņu blokflautisti Mikalu Petri, kura vairākkārt viesojusies arī Rīgā un sadarbojusies ar “Kremerata Baltica”. Par viņas neatkārtojamo talantu publika sajūsminājusies visos pasaules kontinentos un prestižākajos klasiskās mūzikas festivālos. Būdama brīnumbērns, Mikala Petri blokflautu sākusi spēlēt trīs gadu vecumā. Savā karjeras laikā viņa ieskaņojusi vairāk nekā 30 albumus no baroka mūzikas līdz laikmetīgo komponistu skaņdarbiem. Koncertā uzstāsies arī “Kremerata Baltica” solisti Džeralds Bidva (vijole), Andrejs Puškarevs (sitaminstrumenti) un lietuviešu diriģents Adoms Morkūns-Budris.

Koncertā skanēs enerģiskais Antonio Vivaldi Koncerts blokflautai KV 433 ‘‘Vētra jūrā’’ un modernisma ģēnija Ģērģa Ligeti Pirmais stīgu kvartets “Metamorfozes noktirnes’’, kā arī mūsdienu ukraiņu komponistes Viktorijas Polevas skaņdarbs vijolei, sitaminstrumentiem un stīgām ‘‘Messages for a simple man’’ (‘‘Vēstījumi vienkāršam cilvēkam’’), kas valdzina ar savu caurspīdīgo vienkāršību. Gaidāms arī ievērojamā dāņu komponista Pola Rudera blokflautas koncerta ‘‘Transfigurations’’ pirmatskaņojums. Viņš ir viens no savas paaudzes respektētākajiem simfoniskās un opermūzikas komponistiem, kura muzikālajā rokrakstā satiekas pretmeti – krāšņa, eksplozīva ekspresija ar iekšupvērstu lirismu un jūtīgumu.

Dzintaru koncertzāle informē! 15.09.2023.g. koncertam “Kremerata Baltica festivāls” mainīta programma un mākslinieki. Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar Anitu Sildegu pa tālruni +371 26377077 vai e-pastu anita.sildega@dzintarukoncertzale.lv.

PROGRAMMA

Antonio Vivaldi (Antonio Vivaldi, 1678–1741)

Koncerts blokflautai Do mažorā KV433
I. Allegro
II. Largo
III. Allegro molto
Mikala Petri (blokflauta), Kremerata Baltica

Ģērģs Ligeti (György Ligeti, 1923–2006)

Pirmais stīgu kvartets Metamorphoses nocturnes (‘‘Metamorfozes noktirnes’’)
Kremerata Baltica

STARPBRĪDIS

Viktorija Poleva (Вікторія Польова, 1962)

Messages for a simple man (‘‘Vēstījumi vienkāršam cilvēkam’’)
Džeraldas Bidva (vijole), Andrejs Puškarevs (sitaminstrumenti), Kremerata Baltica, diriģents Adams Morkūnas-Budris

I.Warm wind (‘‘Silts vējš’’)
II. Lullaby for a sleeping (‘‘Šūpuļdziesma miegam’’)
III. Metta (‘‘Mīlošās labvēlības meditācija’’)

Pols Ruders (Poul Ruders, 1949)
Koncerts blokflautai un stīgu orķestrim Transfigurations (‘‘Transfigurācijas’’), pasaules pirmatskaņojums
Mikala Petri (blokflauta), Kremerata Baltica, diriģents Adams Morkūnas-Budris

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta