Kopenhāgenas džeza vakars

Dalībnieki:Kenets Dāls Knudsens (Kenneth Dahl Knudsen, Dānija) – kontrabass
Toms Rudzinskis – saksofons
Latvijas Radio bigbends

Dzintaru koncertzālē 24. martā plkst. 19.00 gaidāms Kopenhāgenas džeza vakars, kur līdzās Latvijas Radio bigbendam uzstāsies latviešu saksofonists Toms Rudzinskis un dāņu kontrabasists Kenets Dāls Knudsens ar savu kopprojektu ‘‘Space Big Band’’. Abi starptautiski atzītie džeza mūziķi satikās Berlīnē, un viņu pirmais kopīgais albums pievērsies Visuma tēmai un cilvēces zināšanām par to.

Albums “Space Big Band” guvis kritiķu atzinību visā Eiropā un nominēts Dānijas džeza mūzikas balvai, iekļauts “European Jazz Network” mūzikas topā, “Lufthansa” un “Quatar Airlines” lidsabiedrību  lidojumu mūzikas izlasēs, kā arī nominēts balvai “Zelta mikrofons” kā labākais džeza albums. Presē raksta: ‘‘Fascinējoša klausīšanās pieredze ar jaunu pieeju kompozīcijai, aranžējumiem un tonalitātei , dziļš estētisks baudījums’’ (Adam Baruch, Soundtrack of My Life). ‘‘Futūristisks spēļu laukums laikmetīgā džeza grupai, kurā izteikti jūtams prieks, piedzīvojums, aizrautība..’’ (Mike Gates, UKVIBE).

Piecas Keneta Dāla Knudsena albuma kompozīcijas pievēršas neizmērojamajam kosmosa un planētu plašumam, nolaižoties arī uz planētas Mars. Bet Toma Rudzinska piecas kompozīcijas ir par Zemes un tās ģeoloģisko ēru rašanos, par izplatījumu, dzīvo būtņu un dvēseles tapšanu.

Kenets Dāls Knudsens (Kenneth Dahl Knudsen) ir dāņu džeza kontrabasists. Absolvējis Dānijas Karalisko mūzikas akadēmiju, Kenets guvis vairākas balvas, to skaitā apbalvojumu – Ziemeļdānijas Labākais džeza mūziķis. Vien dažu gadu laikā Keneta Dāla Knudsena vārds kļuva pazīstams Eiropas džeza elites aprindās. Mūziķis šobrīd ir viens no pieprasītākajiem kontrabasistiem, kurš valdzina ar savu spēcīgo, silto toni, kurā jūtama skandināviska nots.

Toms Rudzinskis ir viens no Latvijas inovatīvākajiem džeza saksofonistiem, daudzu konkursu laureāts – labākā solista balva 2010. gada bigbendu konkursa  ‘‘Meer Jazz’’ un 2012. gadā ar kvartetu ‘‘North by Northeast’’, labākās grupas tituls prestižajā konkursā “Keep an Eye”. Toms ticis izvēlēts par Amsterdamas koncertzāles ‘‘Bimhuis’’ džeza vēstnieku.

Koncertu norisi atbalsta Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība.

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Ieguldījums tavā nākotnē

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta