Jūrmalas festivāls. Nakts koncerts. Julian Joseph trio (UK)

Mākslinieki:
Julian Joseph trio (Apvienotā Karaliste):
Džūlians Džozefs (Julian Joseph), klavieres
Marks Mondeizī (Mark Mondesir), sitaminstrumenti
Marks Hodžsons (Mark Hodgson), kontrabass

Programmā:
Džordža Gēršvina (George Gershwin), Koula Portera (Cole Porter), Djūka Elingtona (Duke Ellington), Džuliana Džozefa (Julian Joseph) u.c. džeza skaņdarbi

13. jūlijā ‘‘Nakts koncertā’’ ar džeza mūzikas programmu uzstāsies Džuliana Džozefa trio, kurā muzicē Džūlians Džozefs (Julian Joseph, klavieres), Marks Mondeizī (Mark Mondesir, sitaminstrumenti), Marks Hodžsons (Mark Hodgson, kontrabass). Džulians Džozefs ir viens no ietekmīgākajiem britu džeza mūziķiem, kurš pazīstams kā pianists, komponists un aranžētājs.

‘‘Nozīmīgākais džeza mūziķis, kādu šī valsts ir radījusi daudzu gadu garumā, iespējams, jebkad,’’ tā par Džozefu raksta britu izdevums ‘‘The Stage’’.

Viņš ir pirmais melnādainais britu džeza mūziķis, kurš vadījis koncertu sēriju Vigmora zālē Londonā un pirmais, kurš ar savu “All-Star Big Band” kā vadošā zvaigzne atklāja prestižo “BBC Proms’’ festivālu. Viņš iemantojis izcilu reputāciju ne tikai kā izpildītājs un komponists, bet arī atzinību kā ļoti zinošs un saistošs raidījumu vadītājs, mūzikas vēstnesis un kultūras aizstāvis. Džulians Džozefs komponējis skaņdarbus klavierēm solo, nelieliem ansambļiem, kā arī bigbendam un simfoniskajam orķestrim. Karjeras laikā viņš ir saņēmis nozīmīgus pasūtījumus no BBC, ‘‘Hackney Music Development Trust’’, Londonas pilsētas festivāla un Londonas džeza festivāla.

Džozefs nebeidz iedvesmot ar savu meistarību taustiņinstrumentu pārvaldīšanā, muzikalitātes daudzpusību un neierobežotu radošo iztēli. ‘‘Nakts koncertā’’ Dzintaru koncertzālē Džuliana Džozefa trio harismātiskie mūziķi atskaņos izlasi ar džeza klasikas skaistākajiem standartiem, kā arī paša Džozefa oriģinālkompozīcijas.

Par festivālu:
No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais Jūrmalas festivāls, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Festivālā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, britu džezmenis Džūlians Džozefs, vijolniece Kristīne Balanas, diriģents Olli Mustonens, Barselonas flamenko balets, vīru ansamblis ‘‘Suļiko’’ un Gruzijas, soprāns Inga Kalna, dziedātājs Jānis Šipkēvics un daudzi citi mākslinieki.

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta