Jūrmalas festivāls. GALĀ koncerts. Skaistākās operu ārijas

Mākslinieki:
Aleksandrs Antoņenko, tenors
Inga Kalna, soprāns
Doroteja Bīnerte (Dorothee Bienert, Vācija), mecosoprāns
Vitorio De Kampo (Vittorio De Campo, Itālija), bass
Jūrmalas festivāla orķestris
Diriģents Andrijs Jurkevičs (Andriy Yurkevych, Ukraina)

Jūrmalas festivāla noslēgumā 20. jūlijā  izskanēs Galā koncerts ar skaistākajām operu ārijām. Koncertā dziedās tenors Aleksandrs Antoņenko, soprāns Inga Kalna, vācu mecosoprāns Doroteja Bīnerte, itāļu bass Vitorio De Kampo, pie Jūrmalas festivāla diriģenta pults stāsies Andrijs Jurkevičs no Ukrainas.

Pasaulē pazīstamais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko jau kopš Jūrmalas festivāla dibināšanas 2015. gadā ir festivāla Goda mākslinieks, savukārt Eiropā pieprasītās, izcilās soprāna balss īpašnieces Ingas Kalnas uzstāšanās Latvijā vienmēr ir gaidīts notikums. Daudzsološais vācu mecosoprāns Doroteja Bīnerte jau vairākkārt ir koncertējusi Latvijā, priecējot klausītājus vairākās programmās, bet 2022. gada Belvederes operdziedātāju konkursa publikas balvas ieguvējs itāļu bass Vitorio De Kampo pašlaik dzied galvenās lomas operteātros Itālijā un citviet pasaulē. Andrijs Jurkevičs ir operu diriģents ar starptautisku karjeru – viņš diriģējis izrādes tādos slavenos teātros kā Vīnes Valsts operā, Berlīnes Valsts operā, Bavārijas Valsts operā,  ‘‘Gran Teatre del Liceu’’ Barselonā un Beļģijas Karaliskajā operā ‘‘La Monnaie’’.

Galā koncertā skanēs izlase ar ārijām, duetiem no pazīstamām un mazāk zināmām itāļu ‘‘bel canto’’, romantisma un verisma operām, kā arī fragmenti no Johana Štrausa un Franča Lehāra dzirkstošajām operetēm. Dzirdēsim Džuzepes Verdi operu ‘‘Dons Karloss’’, ‘‘Luīze Millere’’ dramatiskās ārijas un virtuozos koloratūru numurus no Džoakīno Rosīni un Gaetāno Doniceti operām. Aizkustinošo melodiju darinātājs, verisma komponists Džakomo Pučīni būs pārstāvēts ar iemīļoto operu ‘‘Bohēma’’, ‘‘Turandotu’’, ‘‘Madama Butterfly’’ un ‘‘Manona Lesko’’ fragmentiem. Programmā iekļautas ārijas no Amilkāres Ponkjelli un Frančesko Čilea operām, kā arī dzīves svinēšanas un valša elegances noskaņas ar Johana Štrausa ‘‘Sikspārņa’’, Franča Lehāra ‘‘Jautrās atraitnes’’ operešu fragmentiem.

Par festivālu:
No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais Jūrmalas festivāls, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Festivālā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, britu džezmenis Džūlians Džozefs, vijolniece Kristīne Balanas, diriģents Olli Mustonens, Barselonas flamenko balets, vīru ansamblis ‘‘Suļiko’’ no Gruzijas, soprāns Inga Kalna, dziedātājs Jānis Šipkēvics un daudzi citi mākslinieki.

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta