Izstāde “Ukraina miniatūrā”

Informācija apmeklētājiem:

  • Darba laiks ir katru dienu plkst. 12.00 – 17.30, koncertu dienās koncertu apmeklētājiem izstāde atvērta līdz plkst. 21.00.
  • Izstāde būs pieejama no 8. līdz 17. jūlijam Dzintaru koncertzāles Kamerzālē.
  • Ieeja izstādē bez maksas.

“USAID/ENGAGE” uzsāk izstādes “Ukraina miniatūrā” turneju pa Eiropu

23. jūnijā “USAID/ENGAGE” sāks ceļojošās izstādes “Ukraina miniatūrā” turneju pa Eiropu. Interaktīvā izstāde parāda, cik nozīmīgs ir Ukrainas nekustamais kultūras mantojums, ko pašlaik apdraud Krievijas pilna mēroga iebrukums. Izstādē varēs aplūkot 41 miniatūru 3D modeli un videoierakstus, kā arī doties virtuālās realitātes ekskursijā. Izstāde ataino Ukrainas kultūras pieminekļus, tostarp Krievijas agresijas rezultātā sagrautās ēkas. Izstādes mērķis ir uzsvērt Ukrainas kultūras nozīmi Eiropas kontekstā un ilustrēt plašos postījumus, ko izraisījis Krievijas brutālais pilna mēroga iebrukums.

Krievijas uzbrukumi ne tikai izposta mājas un slimnīcas, bet arī apdraud ukraiņu identitāti, iznīcinot, aizliedzot un piesavinoties kultūras mantojumu. Ukrainas Kultūras un informācijas politikas ministrijas dati liecina, ka Krievijas bruņotie spēki Ukrainā ir iznīcinājuši vai veikuši bojājumus 1062 kultūras mantojuma objektiem. To skaitā ir daudzi pieminekļi, arhīvi, bibliotēkas un citas kultūras vērtības. Tam visam draud izdzēšana no Ukrainas vēstures stāsta.

“Esam skaidri apzinājušies Krievijas nodomu iznīcināt Ukrainas identitāti jau kopš agresijas sākuma 2022. gada februārī. Aizsargājot Ukrainas kultūru, mēs aizsargājam arī Eiropas kultūru. Ukraina ir būtiska Eiropas daudzveidīgās kultūras mozaīkas daļa, kas tiecas integrēties Eiropā. Pašlaik Ukrainas iedzīvotāji nenogurstoši strādā, lai saglabātu savu kultūru, un dokumentē Krievijas agresijas izraisītos noziegumus un postījumus. Esmu pārliecināts, ka Ukrainas identitāte turpinās pastāvēt kā daļa no Eiropas kultūras,” norāda “USAID/ENGAGE” vadītājs Rolands Kovacs (Roland Kovats).

Izstādē ir iekļauti 12 video, 29 mūsdienu ukraiņu komponistu skaņdarbi, kā arī īpaši iesaistoša virtuālās realitātes ekskursija. Apmeklētāji uzzinās vairāk par Ukrainas vēsturi un kultūru, Krievijas agresijas postījumu apmēriem un kā atbalstīt Ukrainas atjaunošanu un tās kultūras mantojuma aizsardzību.

Lai veicinātu izpratni par apdraudēto Ukrainas kultūras mantojumu, izstāde notiks piecās ES valstīs lielu mūzikas festivālu laikā. Izstāde tiks atklāta 2024. gada 23. jūnijā Provinssi festivālā Seinäjoki, Somijā. Ieeja izstādē ir bez maksas.

Izstādes “Ukraina miniatūrā” turnejas datumi:

  • 23. jūnijs–6. jūlijs: Somija, Seinäjoki centrs (Valtionkatu 1, Seinäjoki) – ieeja visiem apmeklētājiem bez maksas.
  • 8.–17. jūlijs: Latvija, Dzintaru koncertzāle (Turaidas iela 1, Jūrmala) – ieeja visiem apmeklētājiem bez maksas.
  • 19.–20. jūlijs: Latvija, Positivus festivāls (Lucavsala, Rīga) – festivāla dalībniekiem ieeja bez maksas.
  • 7.–12. augusts: Ungārija, Sziget festivāls (Május 9 parks, Budapešta) – festivāla dalībniekiem ieeja bez maksas.
  • 7.–8. septembris: Vācija, Superbloom festivāls (Olympiapark, Minhene) – festivāla dalībniekiem ieeja bez maksas. 

Organizatori: “USAID/ENGAGE” iniciatīva, ko finansē ASV Starptautiskās attīstības aģentūra (USAID), un īsteno organizācija “Pact ”Ukrainā.

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu, kas tiek izvietota SIA “Dzintaru koncertzāle” mājaslapā. SIA “Dzintaru koncertzāle” neuzņemas atbildību šajā sakarā.

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta