Džoisa Didonato | ĒDENE

Džoisa Didonato, mecosoprāns
Kamerorķestris „IL Pomo d’Oro” (Itālija)
Diriģents – Maksims Jemeļjaničevs

Viena no mūsdienu izcilākajām dziedātājām, trīskārtējā „Grammy” balvas ieguvēja – Džoisa Didonato, pirmo reizi Latvijā. Pasaules operas zvaigzne prezentēs savu jauno projektu – „Ēdene”. Koncerta programmā skanēs Hendeļa, Pērsela, Mālera, Vāgnera un Aivza mūzika.

Simtprocentīga amerikāniete ar visretāko balss toni – viņas kolorītais mecosoprāns spēj sniegt līdz šim neiedomājamas pasāžas un no dziļām notīm pacelties vokālajos augstumos. Metāla mecosoprāns – tieši tā kritiķi iesaukuši Džoisu. Vislabāk viņai padodas dramatiskās partijas, taču brīvība, kuru viņa izjūt uz skatuves, ļauj viņai viegli un meistarīgi pārvērsties, ko labprāt izmanto režisori, piedāvājot viņai plašu sarežģītu personāžu diapazonu.

 „Viņas balss ir vismaz kā 24 karātu zelts” New York Times”.

Jaunais Džoisas Didonato projekts ar nosaukumu „Ēdene” ir veidots ne vien kā koncerts, bet arī kā pedagoģiska un starpdisciplināra rakstura programma. Tās pamatā ir dziedātājas centieni izpētīt katra cilvēka saistību ar dabu un atsevišķu darbību ietekmi uz planētu. Sadarbībā ar orķestri „Il Pomo d’Oro” Didonato radījusi repertuāru, kas šo tēmu padziļina caur visdažādākajām mūzikas valodām: no 17. gadsimta līdz Reičelai Portmanei – britu komponistei, kura saņēma Oskaru par skaņu celiņu filmai „Emma” (1996. gads) un kurai speciāli šim projektam tika pasūtīta luga „Pirmais pasaules rīts”.

Ar slaveno mecosoprānu uzstāsies ansamblis „Il Pomo d’Oro”. Arī šī autentiskā baroka kolektīva spēle ir tikpat neaizmirstama, kā tā nosaukums, kas tulkojams kā „Zelta ābols”. Kopš 2016. gada ansambli vada Maksims Jemeļjaničevs. 2017. gadā Maksima Jemeļjaničeva vadītais ansamblis „Il Pomo d’Oro” kopā ar Džoisu Didonato saņēma „Echo Klassik” balvu par viņas projektu „In War&Peace: Harmony Through Music” un tika nominēts „Grammy” balvai.

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu, kas tiek izvietota SIA “Dzintaru koncertzāle” mājaslapā. SIA “Dzintaru koncertzāle” neuzņemas atbildību šajā sakarā.

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta