DENISS PAŠKEVIČS un viņa trio. Īpašais viesis – DŽEKIJS TERASONS (klavieres, ASV)

Deniss Paškevičs ir viens no Baltijas vadošajiem džeza mūziķiem – saksofonists, flautists, komponists, producents un skolotājs mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā. Deniss Pashkevich ir viens no retajiem Baltijas reģiona māksliniekiem, kurš iekļauts Eiropas Džeza ģimenes kokā, kur minēts kā sava, unikāla stila pamatlicējs Latvijā. Savas līdzšinējās karjeras laikā viņš guvis jau nozīmīgu starptautisku atzinību, kļūstot par piecu saksofonzīmolu oficiālo mākslinieku un šobrīd pārstāvot četrus no tiem. Deniss piedalījies vairāk nekā 50 albumu ierakstos. Albums “Variations”, kas ierakstīts kopā ar leģendāriem mūziķiem – Vyacheslav Ganelin un Arkady Gotesman, saņēmis 4 zvaigžu vērtējumu pasaules prestižākajiem džeza žurnālā “Downbeat” un iekļauts 2019. gada labāko albumu topā” 2019: The Year’s Top-Rated Albums” līdz ar to Deniss Pashkevich kļuvis par pirmo latviešu džeza mūziķi, kura mūzika novērtēta “Downbeat” izdevumā” Jaunākais albums “Asta In Madrid” veikts kopā ar dāņu mūziķiem un izdots vinila formātā Riga Room Records izdevniecībā. Abi albumi – “Variations” un “Asta Madrid” nominēti Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” kā labākie džeza albumi Latvijā 2019. gadā. Viņa pēdējais solo projekta TEN KA albums “sonic geometry: structures, patterns and forms” (Jersika Records, 2021) saņēmis četru zvaigžu recenziju vienā no populārākajiem džeza mūzikas portāliem allaboutjazz.com.

Džekijs Terasons (Jacky Terrasson)

Viņu dēvē par “laimes pianistu” (žurnāls Telerama, Francija).

Viņa spēle aizrauj, iepriecina, rada eiforiju!

Jau deviņdesmito gadu vidū Džekijs Terasons tiek uzlūkots kā viens no spilgtākajiem klasiskā džeza jaunajiem pārstāvjiem. Viņa debija 1995.gadā, sadarbojoties ar ierakstu kompāniju Blue Note Records, ir īsts notikums!

Kopš 1993.gada, kad Džekijs Terasons bija kļuvis par Teloniusa Monka (Thelonius Monk) slavenā džeza konkursa laureātu, ikviens viņa vārda pieminējums džeza mīļotāju vidū rada ažiotāžu!

Džekijs Terasons ir dzimis Berlīnē (viņa māte ir amerikāniete, tēvs – francūzis) un uzaudzis Parīzē. Klavierspēli sācis mācīties piecu gadu vecumā, viņš apgūst klasisko repertuāru un lieliski atskaņo Ravela, Forē un Debisī mūziku. Taču viņu saista spilgtā un neparedzamā džeza pasaule. Terasons apgūst arī šo stilu, mācoties citstarp pie paša Džefa Gādnera (Jeff Gardner). Tikšanās ar Frānsisu Podrā (Francis Paudras), kura filma Round Mindnight ir aizkustinošs stāsts par viņa draudzību ar Badu Pauelu (Bud Powell), Terasonam kļūst par īstenām iesvētībām viņam jaunajā pasaulē.

Aizbraucis uz Amerikas Savienotajām valstīm, iestājies Bērklija Mūzikas koledžā un 1993.gadā ieguvis prestižo Teloniusa Monka prēmiju, Džekijs Terasons sāk koncertēt kopā ar Betiju Kārteri (Betty Carter)! Gadu pēc Terasona triumfa konkursā žurnāls New York Times viņu piesaka kā “vienu no 30 līdz 30”, proti – vienu no 30 māksliniekiem, kuriem vēl nav 30 un kuri visticamāk mainīs amerikāņu kultūru turpmākajos 30 gados.

Viņš noslēdz līgumu ar prestižo ierakstu kompāniju Blue Noteun jau pēc pirmajiem ierakstiem sāk jaunus projektus: ar Kasandru Vilsoni (Cassandra Wilson) – Rendezvous, ar Maiklu Brekeru (Michael Brecker) – What It Is un Mino Cinelu. Bet viņa ieraksts A Paris – ļoti personiska franču dziesmas Smile interpretācija – tiek nominēts balvām “Gada labākais džeza albums”, Victoires du Jazz un “Zelta Džango”.

Džekijs Terasons nebeidz pārsteigt klausītājus, sadarbodamies ar tādiem izciliem mūziķiem kā Dī Dī Bridžvotere (Dee Dee Bridgewater), Daiena Rīvza (Dianne Reeves), Džimmijs Skots (Jimmy Scott), Šarls Aznavūrs (Charles Aznavour) un Rajs Kūders (Ry Cooder).

2012. gada februārī Džekijs Terasons parakstīja sadarbības līgumu arUniversal Jazz France. Ar šīs ierakstu kompānijas togad izdoto viņa pirmo albumuGouache tika atzīmēta Džekija karjeras divdesmitgade. Ierakstos piedalījās Ņujorkas džeza mūziķu jaunās paaudzes labākie pārstāvji, kā arī Mišels Portāls (Michel Portal), Stefans Belmondo (Stéphane Belmondo), Minino Garē (Minino Garay) un dziedātāja Sesila MakLorina-Salvāna (Cécile McLorin Salvant).

Sajaukdams krāsas uz mūzikas paletes un dažādus stilus, izmantodams izcilu pagājības un mūsdienu pianistu sasniegumus un know-how, Džekijs ir radījis pats savu stilu. To raksturo izsmalcinātība, svaigums, vieglums un vēlme ik dienu izgudrot un radīt ko jaunu.

Aptuvenais koncerta garums: 2 stundas

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu, kas tiek izvietota SIA “Dzintaru koncertzāle” mājaslapā. SIA “Dzintaru koncertzāle” neuzņemas atbildību šajā sakarā.

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta