Brīvdienu mūzika. ABONEMENTS

Piedāvājam iegādāties abonementu 35 EUR vērtībā uz visiem četriem Brīvdienu mūzikas cikla koncertiem svētdienās plkst. 14.00:

  • 10.09.2023. Ceļojums pasaules mūzikā
  • 15.10.2023. Bungu pavēlnieks Artis Orubs
  • 19.11.2023. Daumants Liepiņš – solokoncerts
  • 3.12.2023. Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Kaspars Znotiņš un Kārlis Lācis  koncertizrādē “Mīli mani!”

Dzintaru koncertzālē 10. septembrī atsāksies demokrātiskie “Brīvdienu mūzikas’’ koncerti, kur klausītāji varēs baudīt izcilu mūziku nepiespiestā atmosfērā un sarunās tuvāk iepazīties ar māksliniekiem. Koncertu vadītāja lomā iejutīsies un ar mūziķiem sarunāsies atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Šajos stundu garajos koncertos gaidīsim ģimenes, jauniešus vai seniorus, kuri vēlas apmeklēt koncertu dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti pilsētā.

10.09.2023.
Plkst. 14.00
Ceļojums pasaules mūzikā

Dalībnieki:
Raimonds Macats, taustiņinstrumenti, mutes ermoņikas
Zane Dombrovska, vokāls
Kārlis Vanags, saksofoni, EWI (elektroniskais pūšaminstruments)
Juris Kristons, taustiņinstrumenti
Oskars Sproģis, basģitāra
Artis Orubs, sitaminstrumenti
Jānis Ozols, koncerta vadītājs

Tautas mūzikas iedvesmoto multiinstrumentālista Raimonda Macata oriģinālmūziku raksturo elegance, melodiskums un niansētas emocijas. Arī pieredzējušā džeza mūziķa sapulcētā ansambļa lieliskā saspēle un vitālā un pozitīvām emocijām caurstrāvotā muzikālā izteiksme saista uzmanību un neatstāj vienaldzīgu nevienu. Raimonda Macata kvinteta jaunajā programmā iekļautas arī atsauces uz mutes ermoņikas spēles dižgariem – līdzās grupas līdera kompozīcijām skan skaņdarbi no beļģu leģendas Tūtsa Tīlemaņa un amerikāņu zvaigznes Stīvija Vondera repertuāra, godinot šo mūziķu talantu un nozīmīgo devumu šī savdabīgā un visnotaļ šarmantā instrumenta spēles attīstībā.

Programmā: Raimonds Macats, Tūts Tīlemanis, Stīvijs Vonders, latviešu tautasdziesmas u.c.

15.10.2023.
Plkst. 14.00

Bungu pavēlnieks Artis Orubs

Dalībnieki:
Artis Orubs, bungu komplekts
Ivars Ozols, skaņu režija
Jānis Ozols, koncerta vadītājs

Artis Orubs ir viens no vadošajiem Latvijas bundziniekiem, Latvijas Radio bigbenda un vairāku citu muzikālo apvienību mūziķis, kā arī JVLMA Džeza nodaļas mācībspēks, kurš pats savulaik skolojies ne vien Rīgā, bet arī Utrehtā un Amsterdamā. Par savu programmu “Artis Orubs – bungu solo” mūziķis atklāj: “Uz skatuves ir tikai viens cilvēks un klasiskais bungu komplekts. Nav neviena harmoniskā vai elektroniskā instrumenta, aiz kā mūziķis varētu paslēpties. Man šis eksperiments ar sevi tīri labi patīk, jo tas ļauj vēl vairāk atklāt savu būtību un saprast kā veidojas ritmiskā skaņu mijiedarbība ar publiku. Arī katrs klausītājs, neatkarīgi no viņa vecuma vai pieredzes, tiek uzrunāts tieši un individuāli, jo mūzika ir maģija, kas raisa emocijas, rosina pārdomas, uzjundī atmiņas vai ļauj ķermenim iekarst dejā. Tā ir aizraujoša un pārsteidzoša pieredze, process, kuru varam izdzīvot kopā!”

Programmā: Artis Orubs

19.11.2023.
Plkst. 14.00

Daumants Liepiņš – solokoncerts

Dalībnieki:
Daumants Liepiņš, pianists
Jānis Ozols, koncerta vadītājs

Pianists Daumants Liepiņš ir Lielās mūzikas balvas 2017 laureāts kategorijā “Gada mākslinieks”. Jaunais mūziķis apžilbina prestižu konkursu žūrijas un vienaldzīgu neatstāj nevienu, kam palaimējies dzirdēt viņa spēli. Neordinārs talants – smalks un iejūtīgs kamermūziķis, kam nav sveša arī harizmātiska solista stāja saspēlē ar orķestri. Viņa klavierspēle ir tehniski nevainojama, bet interpretācijas – saturiski pārliecinošas un emocionāli piepildītas. Savā jaunajā koncertprogrammā Liepiņš iekļāvis dažādos laikos tapušas spilgti tēlainas un romantiska pasaules redzējuma caurstrāvotas kompozīcijas. Līdzās Pētera Vaska gleznainajiem dabas vērojumiem – “Vasaras vakara mūzika” un “Zaļā ainava” skanēs arī Artura Maskata īpaši Daumantam rakstīts jaundarbs, kā arī absolūtās mūzikas meistara Johannesa Brāmsa dinamiskā un emocionāli nospriegotā Trešā klaviersonāte un Latvijā nepelnīti reti atskaņotās 20. gadsimta avangardista Ģērģa Ligeti iespaidīgās etīdes “Velna kāpnes” un “Varšavas rudens”. Un atliek vien piebilst, ka 2023. gads iezīmē Brāmsa 190. un Ligeti 100. gadskārtu!

Programmā: Johanness Brāmss, Ģērģs Ligeti, Pēteris Vasks, Artura Maskata jaundarbs

3.12.2023.
Plkst. 14.00

Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Kaspars Znotiņš un Kārlis Lācis  koncertizrādē “Mīli mani!”

Dalībnieki:
Kārlis Lācis
Ilze Ķuzule-Skrastiņa
Kaspars Znotiņš
Jānis Ozols, koncerta vadītājs

Programmā: Kārļa Lāča dziesmas ar Māras Zālītes vārdiem, dzeja no Šekspīra līdz mūsdienu latviešu autoriem. Kā arī mūzika no teātra izrādēm un fragmenti no Imanta Ziedoņa poēmām.

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta