Brīvdienu mūzika 2024. ABONEMENTS

Piedāvājam iegādāties abonementu 40 EUR vērtībā uz visiem pieciem “Brīvdienu mūzikas” cikla koncertiem brīvdienās plkst. 14.00:

  • 27. janvāris – Uldis Marhilēvičs un draugi
  • 18. februāris – Dita Krenberga, Kaspars Zemītis un Liene Andreta Kalnciema koncertprogrammā “Nakts un diena”
  • 17. marts – Līga Zeļģe un Raimonds Celms koncertizrādē “Vajadzīgi solisti”
  • 21. aprīlis – Paula Saija koncertprogrammā “Mazā bilžu rāmītī“
  • 5. maijs – Agnese Egliņa, Guna Šnē un Guntars Freibergs koncertprogrammā “Trīs skatieni”

Dzintaru koncertzālē 27. janvārī atsāksies demokrātiskie “Brīvdienu mūzikas’’ koncerti, kur klausītāji varēs baudīt izcilu mūziku nepiespiestā atmosfērā un sarunās tuvāk iepazīties ar māksliniekiem. Koncertu vadītāja lomā iejutīsies un ar mūziķiem sarunāsies atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Šajos stundu garajos koncertos gaidīsim ģimenes, jauniešus vai seniorus, kuri vēlas apmeklēt koncertu dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti pilsētā.

27.01.2024. Uldis Marhilēvičs un draugi
Dalībnieki: Uldis Marhilēvičs
Ance Krauze
Andris Buiķis, sitaminstrumenti
Modris Laizāns, basģitāra

18.02.2024. Dita Krenberga, Kaspars Zemītis un Liene Andreta Kalnciema koncertprogrammā “Nakts un diena”
Dalībnieki: Dita Krenberga, flauta
Kaspars Zemītis, ģitāra
Liene Andreta Kalnciema, klavieres

Par programmu:
Programmā “Nakts un diena” apvienojusies spilgta latviešu mūziķu trijotne – smalkjūtīgā flautiste Dita Krenberga, ģitārspēles romantiķis Kaspars Zemītis un daudzpusīgā taustiņinstrumentu virtuoze Liene Andreta Kalnciema. Viņu brīnišķīgajā saspēlē skanēs gan kinomūzikas talanta Mančīni sirdi sildošās skaņubildes, gan Pjacollas smeldzīgās melodijas un kaislīgie ritmi, arī minimālisma ikonas Glāsa hipnotiskie nošuraksti, džeza pianistu – Pītersena un Bolinga sentimentālās un rotaļīgās kompozīcijas un vēl citi šarmantas enerģijas, spēcinošas saules un veldzējoša naktsmiera apveltīti opusi.

Programmā: Astors Pjacolla, Klods Bolings, Oskars Pītersens, Filips Glāss, Rikardo Drigo, Henrijs Mančīni, Kols Porters u.c.

17.03.2024. Līga Zeļģe un Raimonds Celms koncertizrādē “Vajadzīgi solisti”
Dalībnieki: Līga Zeļģe, vokāls
Raimonds Celms, vokāls
Rīgas Saksofonu kvartets:
Katrīna Kivleniece-Cābule, soprāna saksofons
Aigars Raumanis, alta saksofons
Ainars Šablovskis, tenora saksofons
Baiba Tilhena, baritona saksofons

Par programmu:
“Vajadzīgi solisti!” – tā, veidojot latviešu teātra un kino mūzikas pērlēm veltītu koncertprogrammu, nodomāja Rīgas Saksofonu kvartets un sadarbībai uzrunāja Latvijas Nacionālā teātra vokāli apdāvinātos aktierus Raimondu Celmu un Līgu Zeļģi, kuri sevi spilgti pierādījuši ne vien uz teātru skatuvēm, bet arī lielajiem ekrāniem. Koncertā skanēs fragmenti no starptautisku atzinību guvušām filmmūzikas partitūrām – Lolitas Ritmanis skaņu celiņa kara drāmai “Dvēseļu putenis” un vērienīgajai spēlfilmai “Nameja gredzens” rakstītās Riharda Zaļupes mūzikas. Tāpat jaunos tembros uzmirdzēs arī Zigmara Liepiņa, Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna un vēl citu komponistu veikumi, kas saistās ar tādām leģendārām kinolentēm kā “Teātris”, “Vajadzīga soliste” un “Četri balti krekli” (“Elpojiet dziļi”) vai teātra izrādēm “Kaupēn, mans mīļais”, “Sensācija”, “Atjautīgā aukle” un vēl vairākām citām.

Programmā: Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Imants Kalniņš, Zigmars Liepiņš, Jānis Lūsēns, Lolita Ritmanis, Rihards Zaļupe u.c.

21.04.2024. Paula Saija koncertprogrammā “Mazā bilžu rāmītī“
Dalībnieki:
Paula Saija, balss
Trio Tresensus:
Līga Griķe, kokle
Aigars Raumanis, saksofons
Uģis Upenieks, sitaminstrumenti

Par programmu:
Sirsnīgā koncertprogramma “Mazā bilžu rāmītī” apvieno smalku latviešu mūsdienu kamermūziku un cilvēku iemīļotas un labi zināmas dziesmas jaunā skanējumā. Lieliskā dziedātāja Paula Saija izvēlējusies sev tuvas kompozīcijas, kuras Trio Tresensus aranžējumos iegūs izsmalcinātāku, niansētāku un nepierastāku noskaņu. Paula Saija bieži sadarbojusies ar Raimondu Paulu, tāpēc šajā programmā līdzās Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa un Renāra Kaupera dziesmām iekļautas arī maestro melodijas. Savukārt kameransamblis Trio Tresensus klausītājiem piedāvā izbaudīt mūsdienu Latvijas komponistu skaņu gleznas – Gundegas Šmites humora pilnās “Variācijas par latviešu tautasdziesmu tēmām”, Uģa Prauliņa filozofiski apcerīgo “Interlūdiju” no cikla “Dzīvības koks”, Georga Pelēča pasakaini skaisto “Plaukstošo Jasmīnu”, kā arī Sniedzes Prauliņas un Ērika Mieža miniatūras.

Programmā:  Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Zigmars Liepiņš, Georgs Pelēcis, Uģis Prauliņš, Renārs Kaupers, Kārlis Lācis, Gundega Šmite, Ēriks Miezis, Sniedzes Prauliņas jaundarbs

05.05.2024. Agnese Egliņa, Guna Šnē un Guntars Freibergs koncertprogrammā “Trīs skatieni” 
Dalībnieki: Trio Art-i-Shock: Guna Šnē, čells
Guntars Freibergs, sitaminstrumenti
Agnese Egliņa, klavieres

Par programmu:
Jaunā sastāvā un ar jaunu atvēzienu uz skatuves atgriežas 2011. gadā dibinātais unikālā sastāva trio Art-i-Shock – čellistei Gunai Šnē un pianistei Agnesei Egliņai nu muzicējot kopā ar sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu. Šajā programmā trijotne aicina iepazīt agrīnos Vaska opusus, kuros jauna cilvēka degsme eksperimentēt savijas ar nobrieduša skatiena dziļumu. Par to pārliecināties ļaus pasaulslavenā latvieša Tokāta un allaž mainīgie “Trīs skatieni”. Un līdzās meistara veikumam – arī trīs viņa kādreizējo mācekļu kompozīcijas. Dzenīša Nimbus avotdzidras skaņas mijas ar trauksmainiem zibšņiem, bet Buravicka “Voltāžā” atskaņas no kuģu remonta rūpnīcas savijas ar rokmūzikas jaudu un enerģisku apliecinājumu cilvēka radošajai dzirkstij, savukārt jaunā talanta Avrameca Lunar Shadows ieved mistiski noslēpumainā gaisotnē.

Programmā: Pēteris Vasks, Andris Dzenītis, Platons Buravickis, Aleksandrs Avramecs

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta