Brīvdienu mūzika 2024. ABONEMENTS

Brīvdienu mūzika
Rudens 2024

Abonementa cena: eur 40,-
Biļešu cena: eur 15,-

29.09.2024
Brīvdienu mūzika. Tautumeitas
Mākslinieki:
Etno-pop mūzikas grupa “Tautumeitas”
Programma:
“Tautumeitas” ir etno-pop mūzikas grupa, kas savā mūzikā izmanto latviešu tautasdziesmu melodijas un tekstus, veido spēcīgas harmonijas un sakausē tās ar mūsdienīgiem bītiem un skaņām, veidojot maģisku un spēcīgu jaunu latvisko skanējumu. Grupa ir arī radoša ar savu vizuālo tēlu – viņu tērpi un kroņi atspoguļo to, cik tuvs patiesībā ir “tradicionālais” un “futūristiskais”. Viņu izskats ir kosmisks, tomēr reizē arī autentisks, spēcīgs un sievišķīgs.

13.10.2024
Brīvdienu mūzika. Aleksandra Špicberga un Atis Andersons
Mākslinieki:
Aleksandra Špicberga /balss, Atis Andersons /Hamonda ērģeles
Programma:
Mūziķi klausītājiem piedāvās jaunu, oriģinālu lasījumu kompozīcijām, kuras radītas pat pirms vairākiem gadsimtiem. Aleksandrai raksturīgā dziedāšanas maniere, kas harmoniski apvieno akadēmisko un tautisko, sasauksies ar Ata džeza mūziķa rokrakstu un unikālo Hamonda ērģeļu skanējumu.
Tills, Pērsels, Bahs, Hendelis, Vivaldi, Geršvins, Menoti, Bernsteins – ārijas un dziedājumi, baroka laika mūzika un džeza improvizācijas – divu lielisku mūziķu jaunrade un saspēles prieks jauks ierastās robežas, saglabājot pietāti pret izcilo komponistu radīto.
Koncertā skanēs gan garīgās mūzikas opusi, gan romantiski mīlestībai un ilgām veltīti skaņdarbi. Tādēļ koncerta nosaukumam izvēlētas rindas no 16. gadsimta motetes teksta, kas ņemts no Jāņa, apustuļa, kurš visvairāk mācījis par mīlestību, evaņģēlija: “Ja jūs mīlat Mani, turiet Manas pavēles un Es lūgšu Tēvu un Viņš dos citu Aizstāvi”.

17.11.2024.
Brīvdienu mūzika. Vācietis. Ziedonis. Jakovļevs.
Mākslinieki:
Ģirts Jakovļevs /aktieris, Katrīna Paula Felsberga /soprāns, Guntars Freibergs /sitaminstrumenti, Agnese Egliņa /klavieres
Programma:
Programmā “Vācietis. Ziedonis. Jakovļevs” dažādos laikos tapusi dižo latviešu  lieterātu iedvesmota mūzika savijas ar lielmeistaru dzejas vārsmām, sirsnīgiem  atmiņu stāstiem un saistošiem fragmentiem no viņu reiz rakstītām vēstulēm.  Uz vienas skatuves satiekas izcilais latviešu aktieris Ģirts Jakovļevs un viņa
mazmeita Katrīna Paula Felsberga, kas pelnīti uzskatāma par vienu no  daudzsološākajām savas paaudzes dziedātājam, un spilgtie Lielās mūzikas
balvas laureāti – daudzpusīgais sitaminstrumentālists Guntars Freibergs  un temperamentīgā pianiste Agnese Egliņa. Skan Plakida “Trejžuburis” un Zemzara cikls “Ķemeri”, arī Maskata “Aizteci, zaķīt” un Jančevska “Apdzisa  pļavas”, Dambja “Trīs Imanta Ziedoņa un Paula Dambja variācijas” un vēl daudzi citi latviešu kamermūzikas smalkumi.

01.12.2024.
Brīvdienu mūzika. Skaņu dārzs
Mākslinieki:
Aija Veismane /soprāns, Elizabeta Lāce /arfa
Programma:
Soprāna Aijas Veismanes un arfistes Elizabetas Lāces dueta koncertprogramma “Skaņu Dārzs” piedāvā Rietumeiropas 20.gs pirmās puses mūziku un latviešu komponistu daiļradi, kas aptverta gaiši dzidrā atmosfērā, ar vēlmi no ikdienas nebūtībām aizvest klausītāju cauri muzikālām takām uz gaišām vietām skaņražu emocionālās atklāsmes sirdī. Programmā būs arī Annas Veismanes cikls balsij ar arfu un Elizabetas Lāces prelūdijas arfai. Caur šiem skaņdarbiem mūziķes dibina tiltu uz dvēseles skaņu laukiem, un laipni aicina ik vienu doties līdz dvēseles bagātību un miera meklējumos.