BALTIJAS BALVA / SVINĪGĀS ATKLĀŠANAS KONCERTS / „OSKARA” NAKTS / KINO. MŪZIKA. ORĶESTRIS.

15.augustā Dzintaru koncertzālē par godu jaunai, unikālai “Baltijas Balvai/Baltic Awards”  notiks grandiozs atklāšanas koncerts „Oskara” nakts / Kino. Mūzika. Orķestris.”. Vakars sāksies ar svinīgo atklāšanas ceremoniju – pa sarkano paklāju dosies nominanti, mūziķi, mākslinieki, kā arī lūgtie goda viesi no visas pasaules. Turpinājumā skatītājus gaida brīnišķīgs, neaizmirstams koncerts – Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi slavenā diriģenta Entonija Gabriela (Lielbritānija) vadībā atskaņos skaņdarbus no “Oskara” balvu ieguvušām filmām un populāras melodijas no citiem leģendāriem un iecienītiem kinodarbiem. Pasākuma viesiem būs vienreizēja, lieliska iespēja atcerēties izcilus mirkļus no iecienītajām kino filmām – redzēt filmu fragmentus uz lielajiem ekrāniem un izbaudīt orķestri slavena diriģenta vadībā.

***

“Baltijas Balva/Baltic Awards” – jauns ”Ineses Galantes fonda” projekts, kas top sadarbībā ar trīs Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – sabiedriskajām un izglītības organizācijām, profesionālajām asociācijām un diplomātiskajiem pārstāvjiem. Apbalvojums tiks pasniegts izciliem Baltijas valstu pārstāvjiem par ieguldījumu mākslas, zinātnes un arhitektūras jomā, izceļot reģiona nozīmīgumu Eiropas līmenī.

Uzvarētājus noteiks Balvas ekspertu komiteja, tajā savu dalību jau apstiprinājusi bijusī Latvijas prezidente, politiķe un sabiedriskā darbiniece Vaira Vīķe-Freiberga, bijušais Latvijas prezidents, politiķis Valdis Zatlers, bijušais Igaunijas prezidents, politiķis Tomass Hendriks Ilvess, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš, pasaulē plaši pazīstamais latviešu komponists Pēteris Vasks, latviešu dziedātājs, mūzikas un tekstu autors, producents Jānis Šipkēvics, atlases komitejas ģenerālsekretārs, Rödl & Partner vadošais partneris Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs Jens-Kristians Pastille un citi ietekmīgi Baltijas valstu sabiedriskās, kultūras un biznesa jomas pārstāvji. Komitejas priekšsēdētāja ir fonda dibinātāja, operas dīva Inese Galante.

Balva kļūs par spožu, plašu un nozīmīgu starptautisku notikumu, kas katru gadu norisināsies Rīgā un Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē vairāku dienu garumā. Pirmā “Baltijas Balva/Baltic Awards”.   notiks šā gada vasarā, no 15. līdz 17.augustam.

Aptuvenais koncerta ilgums: 2 x 45 minūtes ar pārtraukumu

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu, kas tiek izvietota SIA “Dzintaru koncertzāle” mājaslapā. SIA “Dzintaru koncertzāle” neuzņemas atbildību šajā sakarā.