BALTIJAS BALVA / JAUNIE UN SPOŽIE

17.augustā plkst. 18.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē notiks jaunās, unikālās “Baltijas Balvas/Baltic Awards koncerts, kurā piedalīsies spoži jaunie mūziķi, konkursa “Ineses Galantes talanti” uzvarētāji. Koncerts “Jaunie un spožie” ir tradīcija, ko “Ineses Galantes fonds” iesāka 2023.gadā, lai publiku iepazīstinātu ar jauniem, talantīgiem māksliniekiem, kas pasaules līmenī izpilda klasisko mūziku. Šovasar koncertā piedalīsies Brigita Čirkše (soprāns), Rinalds Rozenlauks (oboja), Elīna Agneta Lamberte (kokle). Jaunos talantus pieteiks fonda dibinātāja, Talantu konkursa žūrijas priekšsēdētāja, operas dīva Inese Galante. Programmā: spožu skaņdarbu kaleidoskops, tajā skaitā ļoti populāra un “nemirstīga” pasaulslavena mūzika. Jaunajiem izpildītājiem publikas atbalsts ir ļoti svarīgs, tādēļ pasākuma organizatori un dalībnieki aicina Latvijas un citu valstu skatītājus apmeklēt šo skaisto notikumu. Klausītājiem būs lieliska iespēja novērtēt mūsu valsts radošo potenciālu un pavadīt neaizmirstamu vasaras vakaru, izbaudot skaistākos skaņdarbus talantīgā izpildījumu.

***

“Baltijas Balva/Baltic Awards” – jauns ”Ineses Galantes fonda” projekts, kas top sadarbībā ar trīs Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – sabiedriskajām un izglītības organizācijām, profesionālajām asociācijām un diplomātiskajiem pārstāvjiem. Apbalvojums tiks pasniegts izciliem Baltijas valstu pārstāvjiem par ieguldījumu mākslas, zinātnes un arhitektūras jomā, izceļot reģiona nozīmīgumu Eiropas līmenī.

Uzvarētājus noteiks Balvas ekspertu komiteja, tajā savu dalību jau apstiprinājusi bijusī Latvijas prezidente, politiķe un sabiedriskā darbiniece Vaira Vīķe-Freiberga, bijušais Latvijas prezidents, politiķis Valdis Zatlers, bijušais Igaunijas prezidents, politiķis Tomass Hendriks Ilvess, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš, pasaulē plaši pazīstamais latviešu komponists Pēteris Vasks, latviešu dziedātājs, mūzikas un tekstu autors, producents Jānis Šipkēvics, atlases komitejas ģenerālsekretārs, Rödl & Partner vadošais partneris Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs Jens-Kristians Pastille un citi ietekmīgi Baltijas valstu sabiedriskās, kultūras un biznesa jomas pārstāvji. Komitejas priekšsēdētāja ir fonda dibinātāja, operas dīva Inese Galante.

Balva kļūs par spožu, plašu un nozīmīgu starptautisku notikumu, kas katru gadu norisināsies Rīgā un Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē vairāku dienu garumā. Pirmā “Baltijas Balva/Baltic Awards”.   notiks šā gada vasarā, no 15. līdz 17.augustam.

Aptuvenais koncerta ilgums: 60 minūtes bez pārtraukuma

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu, kas tiek izvietota SIA “Dzintaru koncertzāle” mājaslapā. SIA “Dzintaru koncertzāle” neuzņemas atbildību šajā sakarā.