BALTIJAS BALVA / APBALVOŠANAS CEREMONIJA / MĀKSLA. MŪZIKA. ZINĀTNE. ARHITEKTŪRA.

16. augustā Dzintaru koncertzālē notiks pirmā “Baltijas Balvas/Baltic Awards” pasniegšanas svinīgā ceremonija. Apbalvojums tiks pasniegts izciliem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pārstāvjiem par ieguldījumu mākslas, zinātnes un arhitektūras jomā, izceļot reģiona nozīmīgumu Eiropas līmenī. Notikuma ietvaros notiks svētku koncerts, kurā piedalīsies izcilas Latvijas un ārvalstu zvaigznes: spilgtais britu dziedātājs Lānss Elingtons, virtuozais multiinstrumentālists Mariuss Preda (Nīderlande), skatītāju iemīļotā, populārā Latvijas grupa DAGAMBA, spožais pianists Andrejs Osokins, izteiksmīgā soliste no Igaunijas, soprāns Elīna Nečajeva, Latvijas Nacionālās operas solists, tenors Artjoms Safronovs, kā arī “Baltijas Balvas/Baltic Awards” atlases komitejas priekšsēdētāja, operas dīva Inese Galante. Koncertā piedalīsies arī talantīgi jaunie mūziķi, konkursa “Ineses Galantes talanti” uzvarētāji, un gaidāmi arī citi muzikālie pārsteigumi.

***

“Baltijas Balva/Baltic Awards” – jauns ”Ineses Galantes fonda” projekts, kas top sadarbībā ar trīs Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – sabiedriskajām un izglītības organizācijām, profesionālajām asociācijām un diplomātiskajiem pārstāvjiem. Apbalvojums tiks pasniegts izciliem Baltijas valstu pārstāvjiem par ieguldījumu mākslas, zinātnes un arhitektūras jomā, izceļot reģiona nozīmīgumu Eiropas līmenī.

Uzvarētājus noteiks Balvas ekspertu komiteja, tajā savu dalību jau apstiprinājusi bijusī Latvijas prezidente, politiķe un sabiedriskā darbiniece Vaira Vīķe-Freiberga, bijušais Latvijas prezidents, politiķis Valdis Zatlers, bijušais Igaunijas prezidents, politiķis Tomass Hendriks Ilvess, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš, pasaulē plaši pazīstamais latviešu komponists Pēteris Vasks, latviešu dziedātājs, mūzikas un tekstu autors, producents Jānis Šipkēvics, atlases komitejas ģenerālsekretārs, Rödl & Partner vadošais partneris Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs Jens-Kristians Pastille un citi ietekmīgi Baltijas valstu sabiedriskās, kultūras un biznesa jomas pārstāvji. Komitejas priekšsēdētāja ir fonda dibinātāja, operas dīva Inese Galante.

Balva kļūs par spožu, plašu un nozīmīgu starptautisku notikumu, kas katru gadu norisināsies Rīgā un Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē vairāku dienu garumā. Pirmā “Baltijas Balva/Baltic Awards”.   notiks šā gada vasarā, no 15. līdz 17.augustam.

Aptuvenais koncerta ilgums: 2 x 60 minūtes ar pārtraukumu

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu, kas tiek izvietota SIA “Dzintaru koncertzāle” mājaslapā. SIA “Dzintaru koncertzāle” neuzņemas atbildību šajā sakarā.