Balets “Gulbju ezers” ar Eiropas baleta solistiem

Pasaulslavenā kompānija “WORLDSTARS”, izrāžu organizatore ar dejotājiem no Parīzes Operas, La Scala, Londonas Karaliskā baleta u.c., kuri iekarojuši tūkstošiem skatītāju sirdis visā pasaulē, piedāvās leģendāro P. Čaikovska baletu “Gulbju ezers”.

Par baletu:

Baleta “Gulbju ezers” vēsturiskā pirmizrāde notika 1895. gadā Marijas teātrī.  “Gulbju ezers” ir izcilākā klasiskā baleta izrāde, ko radījis ģeniālais komponists P. Čaikovskis ar M. Petipā un Ļ. Ivanova horeogrāfiju. Balets “Gulbju ezers” ir stāsts par mīlestību un laimi, cīņu pret tumšajiem spēkiem, par mīlestību kā cilvēcības augstāko izpausmi.

Sižeta pamatā ir iekļauta sena vācu leģenda par daiļo meiteni Odetu, kas tika pārvērsta par balto gulbi. Tikai nesavtīga mīlestība var atbrīvot viņu no ļaunas burvestības. Romantiskais jauneklis princis Zigfrīds nokļūst pie burvju ezera, Odetā viņš saskata savu sievietes ideālu, iemīlas viņā un zvēr mūžīgu mīlestību. Bet prinča sapņa īstenošanas ceļā parādās Ļaunais ģēnijs…

No seniem laikiem “Gulbju ezera” romantiskie tēli saviļņo kā pieaugušos, tā arī gados jaunus skatītājus, iedvesmo dažādu valstu baletmeistarus un horeogrāfus atgriezties pie klasiskajām vērtībām. Šis pasaulslavenais darbs, kas plaši pazīstams un skatītāju iemīļots, ir kļuvis par baleta mākslas simbolu.

Kompānija “WORLDSTARS”:

Kompānijas “WORLDSTARS” izrādēs piedalās Parīzes operas, La Scala, Londonas Karaliskā baleta, Čehijas Nacionālā baleta, Barselonas baleta, Bordo Nacionālā baleta, Dānijas Karaliskā baleta un citu teātru baleta solisti un mākslinieki. Šodien “WORLDSTARS” projekti norisinās Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā un AAE, sniedzot skatītājiem iespēju vērot augstākās klases baletu, kas iedvesmo un aizkustina. Balets “Gulbju ezers” kompānijas “WORLDSTARS” iestudējumā ieņem īpašu vietu baleta trupas repertuārā. “WORLDSTARS” galvenais uzdevums ir saglabāt klasiskā baleta mantojumu augstākajā līmenī.

Olga Azizova – kompānijas “WORLDSTARS” valdes locekle, viesizrāžu organizatore:

„Es lepojos ar to, ka jau 13 gadus kompānija “WORLDSTARS” organizē grandiozus baleta projektus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā un AAE. Šo gadu laikā mūsu kompānijas organizētie pasaules baleta zvaigžņu galā koncerti un baleta izrādes ir aizkustinājušas tūkstošiem skatītāju sirdis un ļāvušas ieraudzīt, cik valdzinošs un aizraujošs var būt balets. Ļoti priecājos paziņot, ka 30. jūlijā „Dzintaru koncertzālē“, būs skatāma leģendārā izrāde “Gulbju ezers” izcilu Eiropas baleta solistu izpildījumā. Es patiesi ticu, kad galvenie varoņi Jums liks pārdzīvot un priecāties par notiekošo uz skatuves, un balerīnu izsmalcinātās roku kustības pārsteigs Jūs līdz dvēseles dziļumiem, šī īpašā baleta izrāde uz visiem laikiem paliks Jūsu atmiņā un Jūsu sirdī. Man ir ļoti svarīgi, lai katrs skatītājs atrastu izrādē kaut ko īpašu, kaut ko svarīgu sev. Apmeklējiet izrādi “Gulbju ezers”, un, pēc izrādes iznākot no zāles lieliskā noskaņojumā, būsiet priecīgi, ka esat pavadījuši šo vakaru kopā ar mums!”

Bezmaksas ieeja bērniem: nav paredzēta; Izrāde piemērota: no 7 gadu vecuma

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu, kas tiek izvietota SIA “Dzintaru koncertzāle” mājaslapā. SIA “Dzintaru koncertzāle” neuzņemas atbildību šajā sakarā.