Atklāšanas koncerts. Klavierspēles virtuozu vakars

Festivāla atklāšanā uzstāsies četri izcili Latvijas klavierspēles virtuozi – Andrejs Osokins, Reinis Zariņš, Daumants Liepiņš un Aurēlija Šimkus. Viņu uzstāšanās šajā koncertā vienkopus ir patiešām unikāls notikums!

Andrejs Osokins – Latvijas un starptautiskās publikas mīlēts, ar hipnotizējošu šarmu, plašu un izteiksmīgu mūzikas krāsu paleti, neparasti pārliecinošu nojautu dažādos mūzikas virzienos. Mūzikas kritiķi par to ir vienisprātis. Kopš piecu gadu vecuma, kad viņš tikai sāka spēlēt klavieres, līdz pavisam nesenam laikam Andrejs izcīnījis balvas prestižos konkursos, arī Artura Rubinšteina vārdā nosauktajā Starptautiskajā pianistu konkursā Telavivā un Karalienes Elizabetes Starptautiskajā pianistu konkursā Briselē. Andrejs instrumentu pārvalda ar meistarību un virtuozitāti, izpildot jebkuru skaņdarbu – no šūpuļdziesmām un pasaulslavenas klasikas līdz amerikāņu grandu repertuāram. Ikreiz izejot uz skatuves, viņš aizved skatītāju emocionālā ceļojumā pa klaviermūzikas pasauli.

Reinis Zariņš – sākot ar debiju koncertos desmit gadu vecumā, Reinis kā solists un kamermūziķis ir uzstājies visā Eiropā un Ziemeļamerikā. Reinis ir  viens no Latvijas un ārvalstu publikas iemīļotākajiem pianistiem. Patiesums un daile – mūzikas izvēlē, interpretācijās, kuras viņš rada un izpilda kopā ar citiem mūziķiem, viņš tiecas uz šiem diviem diženumiem mūzikā. Lai gan Reinis ērti jūtas, izpildot klasisko repertuāru, viņa kaislība ir veidot konceptuālas programmas, kas veicina dialogu starp mūziku, filozofiju, vēsturi un teoloģiju. Latvijas un starptautiskās publikas iemīļotais Reinis Zariņš labprāt sadarbojas ar jauniem un spilgtiem izpildītājiem un sniedz savu platformu jauniem muzikāliem atklājumiem.

Daumants Liepiņš – viens no savas paaudzes daudzsološākajiem pianistiem. 2019. gadā viņš Šveicē saņēma Verbjē Mūzikas festivāla balvu “Vendome” un pirmo balvu Marijas Kanalsas klavierkonkursā Barselonā. Pēc viņa soloalbuma iznākšanas 2022. gadā un pēc tam, kad žurnāls “Pianist Magazine” iekļāva viņu “Pianisti, kuri jānoklausās 2020. gadā” topa pirmajā vietā, kritiķi viņu raksturo kā jūtīgu, iztēles bagātu pianistu, kurš pilnībā pārvalda visus instrumenta resursus, kas ļauj viņam bez redzamas piepūles noturēt klausītājus saviļņojumā.

Aurēlija Šimkus savu pirmo solokoncertu 11 gadu vecumā nospēlēja Kauņas Starptautiskajā kamermūzikas festivālā. Starptautisku atzinību viņa guva 16 gadu vecumā, kad klajā nāca viņas pirmais soloalbums “Scherzo”. Prestižais izdevums “Piano News” to atzina par “Mēneša albumu” un sniedza tam sajūsminātu atsauksmi, raksturojot Aurēliju kā lielisku pianisti un īstu atklājumu, savukārt laikraksts “Westfalische Rundschau” apbrīnoja viņas izpildījuma dvēseliskumu, kas ir pārpilns ar patiesu muzikalitāti un jūtīgumu. Viņa ir saņēmusi arī “Echo Klassik” balvu “Labākā jaunā mākslinieka” kategorijā.

Aptuvenais koncerta ilgums: 2 stundas 30 minūtes

Pasākuma organizators ir atbildīgs par visu sniegto ziņu patiesumu, kas tiek izvietota SIA “Dzintaru koncertzāle” mājaslapā. SIA “Dzintaru koncertzāle” neuzņemas atbildību šajā sakarā.

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta