Brīvdienu mūzika. Vestards Šimkus

svētdiena, 13. Nov, plkst. 14.00

Norises vieta: Mazā zāle
Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle

Dalībnieki:

Vestards Šimkus, klavieres

Koncerta vadītājs: Jānis Ozols

Vestards Šimkus par programmu stāsta šādi: 

“Gada tumšākajā laikā aicinu klausītājus uz gaišas mūzikas koncertu. Tā būs manas oriģinālmūzikas koncertprogramma ar nosaukumu „Gaismas lāses”, ko nupat albuma formātā ir izdevusi Parīzē bāzētā ierakstu kompānija „Artalinna”. Šajā programmā ietverti pēdējo gadu laikā manis komponēti skaņdarbi klavierēm, kurus vieno gaiša noskaņa un laimes sajūta – gan viegli ēteriska, gan spēka un enerģijas pilna.

Lielākā daļa no šīs mūzikas ir tapusi, kad iedvesmots atgriežos no pastaigām, kurās ik dienas dodos pa mežiem un pļavām netālu no savām mājām Kurzemes pusē. Šo pastaigu laikā esmu ieraudzījis, cik dažādos veidos atkal un atkal saules vai mēness gaisma var apspīdēt un, šķiet, pat iekrāsot vienu un to pašu ainavu, koku, ezeru vai jūras krastu.

Dažkārt man tādos brīžos galvā „ierodas” pa kādam skaņdarbam. Tās ir kā mazas gaismas lāsītes, kas negaidīti „uzpil” uz manas galvas. Tad varu vien censties tās noglabāt savā iztēlē un ar nošu pieraksta un publisku atskaņojumu palīdzību ļaut tām „iepilēt” klausītāja domu un sajūtu okeānā.

Vienlaicīgi – man pašam šādas mūzikas radīšana ir veids, kā es rakstu savu vispersoniskāko dienasgrāmatu. Tā allaž spēj mani aizvest atpakaļ pie kāda mirkļa, kurā esmu bijis liecinieks tam, kā gaisma kādu ainavu ir apspīdējusi sevišķi skaisti.

Koncertā skanēs ne tikai skaņdarbi no mana jaunā albuma, bet būs arī kāds pirmatskaņojums Latvijā – mans jaunākais skaņdarbs „Miera saviļņots”, kuru šovasar komponēju pēc Biaricas Starptautiskā Pianistu festivāla pasūtījuma, lai šajā festivālā to pats atskaņotu savā koncertprogrammā, kas bija veltīta miera tēmai, paužot sirsnīgu atbalstu Ukrainas tautai tās cīņā pret Krievijas impērisko agresiju.”

Tāpat kā iepriekšējos gados cikla “Brīvdienu mūzikas’’ koncertus vadīs atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Viņš koncertus veido kā sarunu ar māksliniekiem par mūziku un dzīvi.

Programmā orģinālmūzika:

VESTARDS ŠIMKUS (*1984)

„Zvana signāls” / ”Ringtone” (2012)

„Atbalss” / ”Echo” (2017)

Noktirne / Nocturne (2015)

„Saullēkts” / ”Sunrise” (2021)

„Kāpa” / ”Dune” (2016)

„Upe” / ”River” (2020)

„Miera saviļņots” / ”Thrilled by Peace” (2022)

„Elpa marmorā” / ”Breathing Into Marble” (2017)

”Force majeure” (2019)

„Saulespuķes” / ”Sunflowers” (2019)

„Gaismas ātrums” / ”Lightspeed” (2016)

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta