Brīvdienu mūzika

Aleksandrs Antoņenko

svētdiena, 19. Feb, plkst. 14.00

Norises vieta: Mazā zāle
Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle

Pirmie pavasara vēstneši – demokrātiskie brīvdienu koncerti Dzintaru koncertzālē

Dzintaru koncertzālē 19. februārī atsāksies demokrātiskie “Brīvdienu mūzikas’’ koncerti, kur klausītāji varēs baudīt izcilu mūziku nepiespiestā atmosfērā un sarunās tuvāk iepazīties ar māksliniekiem. Koncertu vadītāja lomā iejutīsies un ar mūziķiem sarunāsies atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Šajos stundu garajos koncertos gaidīsim ģimenes, jauniešus vai seniorus, kuri vēlas apmeklēt koncertu dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti pilsētā.

19. februārī plkst. 14:00 ar daudzveidīgu kamermūzikas programmu uzstāsies pasaulē pazīstamākais tenors Aleksandrs Antoņenko un pianiste Laila Holberga. Dziedātājs viesojies prestižākajos operteātros, izdziedot vadošās tenora lomas, kopskaitā jau tuvu pie trīsdesmit.  Metropolitēna opera Ņujorkā, Milānas ’’La Scala’’, Londonas Koventgārdena opera ir tikai dažas no slavenajām skatuvēm, kuras aicinājušas Aleksandru Antoņenko uz operu iestudējumiem. Viņš spēj būt ne tikai dažādu likteņu plosīts varonis uz operas skatuves, bet arī ar smalkumu atklāt intīmas mūzikas lappuses balsij un klavierēm.

Programmā dzirdēsim Riharda Štrausa krāšņās dziesmas, kas izceļas ar savu mirdzošo daili un plūdumu, kā arī latviešu klasiķu vokālos meistardarbus. Mīlas saviļņojums, dabas apcere, reliģiski filozofiski motīvi, subjektīvā jūtu pasaule – to visu rodam Alfrēda Kalniņa, Emīla Dārziņa un Jāņa Mediņa romantisku ilgu caurstrāvotajās dziesmās. Skanēs arī ukraiņu tautasdziesmas un Fedira Nadenenko skaņdarbi.

Dalībnieki:
Aleksandrs Antoņenko, tenors
Laila Holberga, klavieres
Jānis Ozols, koncerta vadītājs

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta