Brīvdienu mūzika 2023. ABONEMENTS

svētdiena, 19. Feb, plkst. 13.59

Norises vieta: Mazā zāle
Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle

Abonements vienai personai uz četriem Brīvdienu mūzikas koncertcikla koncertiem svētdienās, plkst. 14.00:

  • 19. februāris, plkst. 14.00. Aleksandrs Antoņenko
  • 5. marts, plkst. 14.00. Akordeons un saksofoni pasaules mūzikā
  • 23. aprīlis, plkst. 14.00. Eksotiskās dejas
  • 21. maijs, plkst. 14.00. Dzeltens trotuārs

Plašāk par katru koncertu

19. februāris, plkst. 14.00. Aleksandrs Antoņenko

Dalībnieki:

Aleksandrs Antoņenko, tenors

Laila Holberga, koncertmeistare

Jānis Ozols, koncerta vadītājs

 

5. marts, plkst. 14.00. Akordeons un saksofoni pasaules mūzikā

Dalībnieki:

Artūrs Noviks, akordeons un akordīna

Rīgas Saksofonu kvartets:

Katrīna Kivleniece – Cābule, soprāna saksofons

Aigars Raumanis, alta saksofons

Ainars Šablovskis, tenora saksofons

Baiba Tilhena, baritona saksofons

Jānis Ozols, koncerta vadītājs

 

Programmā:

Johans Sebastians Bahs, Antonio Vivaldi, Ģērģs Ligeti,

Astors Pjacolla, Gorka Hermosa, Kārlis Lācis u.c.

 

Par programmu:

Pieredzes bagātais Rīgas Saksofonu kvartets pērn atzīmēja jau savu 30. jubileju! Stilistiski un žanriski daudzveidīgs ir ansambļa repertuārs un ne mazāk iespaidīgs ir arī tā koncertu ģeogrāfijas starptautiskais vēriens. Pasaules elpas plašumu sajust ļaus arī šī kvarteta koncertprogramma – tajā četrotne saspēlēsies ar plaša redzesloka akordeonistu Artūru Noviku, kurš ieskandinās arī Latvijā vien retumis dzirdēto savdabīgo instrumentu akordīnu! Līdzās lappusēm no Antonio Vivaldi dzirkstoši tēlainā cikla “Gadalaiki” skanēs arī itālieša laikabiedra Johana Sebastiana Baha svītās kārtotās senās dejas, un baroka mūzikai blakus likts 20. gadsimta klasiķa Ģērģa Ligeti izsmalcinātais meistardarbs Musica Ricercata akordeonam solo. Kontrastējošas noskaņas programmā ienesīs smeldzes un melanholijas pilnais tango karaļa Astora Pjacollas un džeza saksofonista Džerija Maligana skaņdarbs “Vientulības gadi”, kā arī svelmainas saules un kaislību caurtrāvotās basku izcelsmes akordeonista un komponista Gorkas Hermosas “Ibērijas dejas” un latviešu melodiķa Kārļa Lāča īpaši šiem mūziķiem komponētā tautas mūzikas iedvesmotā partitūra “Jūriņ prasa”.

 

23. aprīlis, plkst. 14.00. Eksotiskās dejas

Dalībnieki:

Aigars Raumanis, saksofons

Reinis Tomiņš, sitaminstrumenti

Jānis Ozols, koncerta vadītājs

 

Programmā:

Astors Pjacolla, Akira Jujama, Žans Fransuā, Gabriela Ortisa,

Deivids Longs, Glens Palmers u.c.

 

Par programmu:

Koncertprogrammā “Eksotiskās dejas” apvienojušies divi spilgti jaunie talanti – sitaminstrumentālists Reinis Tomiņš un saksofonists, Lielās mūzikas balvas laureāts Aigars Raumanis. Tas būs ne vien skaniski aizraujošs ceļojums pa eksotiskām zemēm, bet arī pa daudzveidīgo sitaminstrumentu pasauli – ar virtuozu graciozitāti Reinis ieskandinās marakasus, bongus, džambas, šeikerus, arī marimbu un vibrafonu, lieliski sabalsojoties ar Aigara meistarīgās saksofonspēles tembrālo krāsainību. Saskanīgais duets programmai izvēlējies kompozīcijas no dažnedažādām pasaules malām – Gabriela Ortisa savā Estudio Tongolele spēlējas ar dzimtās Meksikas ritmiem, bet japānis Akira Jujama Divertismentā rotaļājas ar daudzveidīgajām marimbas toņkrāsām, muzikāli joki skan amerikāņa Deivida Longa Practus Interruptus, bet Glens Palmers kolorītajā 1990 Ballroom Blitz atskatās uz deju vēsturi, savukārt jaunā tembrālā veidolā, pateicoties Raumaņa un Tomiņa aranžijām, skan tango lielmeistara, argentīnieša Astora Pjacolas miniatūras un francūža Žana Fransuā cikls “Eksotiskās dejas”.

 

21. maijs, plkst. 14.00. Dzeltens trotuārs 

Dalībnieki:

Guna Zariņa, aktrise

Maija Zandberga, flauta

Rihards Plešanovs, klavieres

Jānis Semjonovs, fagots

Jānis Ozols, koncerta vadītājs

 

Programmā:

Annas Veismanes mūzika un Montas Kromas dzeja

 

Par programmu:

Monta Kroma (1919–1994) ir viena no spilgtākajām un novatoriskākajām latviešu modernisma pārstāvēm. Dzejnieces simtgadei veltītie pasākumi un izdevumi, tostarp literatūrzinātnieces Agijas Ābiķes-Kondrātes sastādītā izlase “Trotuārs”, pirms dažiem gadiem ar jaunu enerģiju aktualizēja šīs neparastās dzejnieces lomu 20. gadsimta 70. gadu lirikas telpā un visā latviešu dzejas vēsturē. Kromas darbos saklausāmi dinamiski pilsētas motīvi, intīma jūtu atklāsme, jutekliskums un grafiska izteiksme. Tālaika literārās vides bieži nepieņemti vai pārprasti, šie dzejoļi ir pārdzīvojuši savu laiku un mūsdienās ļauj runāt par Kromu kā novatorisku un fascinējošu dzejnieci, kuras mantojums saista uzmanību gan modernisma un urbānās dzejas, gan femīnās rakstības kontekstā. Kromas dzejas iedvesmota tapusi arī programma “Dzeltenais trotuārs” ar Annas Veismanes oriģinālmūziku. Dzeju un mūziku uzvedumā izdzīvos izcilā aktrise Guna Zariņa un labi zināmi latviešu mūziķi: flautiste Maija Zandberga, pianists Rihards Plešanovs un fagotists Jānis Semjonovs.

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle