Antona Vaivoda personālizstāde 17.10.-06.11.

Jūrmalas Mākslas skolai ir brīnišķīgā tradīcija, veidot darbu izstādi pedagogiem, kam ir nozīmīgas dzīves  jubilejas. Jau otro gadu skolai šīs izstādes ir iespēja veidot skaistajās Dzintaru koncertzāles telpās, kur sienas vibrē mūzikā un nu jau arī krāsās.

Šogad telpas ir atvēlētas Antonam Vaivodam- māksliniekam un pedagogam, kas lielāko daļu savas radošās daiļrades mūža aizvadījis Jūrmalā. 2002.gadā, nodibinot Jūrmalas Mākslas skolu, Antons Vaivods aktīvi piedalījās skolas izveidošanā un turpina darbu kā pedagogs arī tagad. 2014.gadā Antons Vaivods saņēma Kultūras ministrijas J.Cimzes balvu par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā.

Antons Vaivods ir izcils dabas mākslinieks. Dabā gūtie impulsi un noskaņas pārtop gleznās un grafikās, kas aizrauj skatītāju Latvijas ainavas burvībā.  Ainava ir galvenais izteiksmes veids viņa daiļradē. Bērnībā izjustais dabas tuvums dod iedvesmu nebeidzamām variācijām mākslinieka daiļradē. Dzidrā akvareļu tehnika vai eļļas glezniecības kolorītie triepieni palīdz atklāt dažādās mainīgās noskaņas dabā, kas, notvertas krāsu izpausmēs, pārtop gleznās, kas saviļņo kopīgā pārdzīvojumā.  Dabas daudzveidības brīnums runā ar mums caur Antona Vaivoda darbiem. Autora meistarība veido brīnišķīgu mijiedarbību un radošu saskaņu.

Izstādē apskatāmi pēdējā laikā tapušie Antona Vaivoda darbi. Gleznojumi ir tik dažādi, cik daudzveidīgas mainīgas noskaņas dabā un arī autora dvēselē. Tās mūs iedvesmo un top darbi, gan prāta izloloti, gan sajūtās tverti, gan dabā noskatīti. Izjūtu nianses notvertas materiālajā pasaulē dzīvo mākslas darbos, kur mākslinieka intuitīvais krāsu prieks veido unikālu rakstu, tēlu un krāsu nospiedumus. Gan mūzika, gan māksla, gan literatūra, gan arī saskarsme ar dabu, kur mēs meklējam saskaņu un harmoniju, ir veids kā spēt pastāvēt straujo izmaiņu laikā, nezaudējot iekšējo mieru un paļaušanos uz dievišķo pasaules kārtību.

Ieeja bez maksas

Uzzini pirms citiem!

Par mums raksta